Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ile Polacy wydają na urządzenie wnętrz?

Redakcja Pressland

Wiosna to czas generalnych remontów, porządków, moment nowego urządzania wnętrz. Polacy coraz częściej przywiązują większą wagę do wyglądu wnętrz. Dużo częściej korzystają z pomocy specjalistów, ale też są w stanie wydać większe kwoty na zakup mebli i niezbędnych akcesoriów dekoracyjnych. Największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się bibeloty - te małe akcesoria w postaci np. świeczek potrafią szybko odmienić charakter wnętrza.

Jak Polacy podejmują decyzje?

Jedno trzeba przyznać – decyzje Polaków w zakresie aranżacji wnętrz są dokładnie przemyślane. Polacy coraz rzadziej podejmują spontaniczne decyzje. Chcąc podjąć jedną a dobrą decyzję radzą się projektantów, architektów a nawet dekoratorów wnętrz. Coraz częściej chcą inspirować się inspiracjami internetowymi bądź znajdującymi się w pismach wnętrzarskich. Warto również dodać, że Polacy coraz częściej podejmują odważne decyzje w zakresie zmian, nie zważając na opinię innych ludzi. Chcąc wykonać jedną a dobrą modernizację są w stanie wydać większe kwoty pieniędzy.

Co Polacy kupują najchętniej?

Kupując nowe produkty, Polacy zwracają największą uwagę nie tylko na ich, jakość ale na cenę. Starają się znaleźć produkty maksymalnie dobre jakościowo, przy jednoczesnym zachowaniu  minimalnej ceny. Wszystko to sprawia, że największym uznaniem wśród Polaków cieszą się elementy dekoracyjne w postaci świeczek, kwiatów, ozdobnych poduszek czy też narzut na łóżko. Wybierając wspomniane elementy można szybko i niedrogo odmienić całkowicie wnętrze. Z informacji podawanych przez sprzedawców wynika, że największą popularnością cieszą się ramki na zdjęcia i  świeczki. Należy zauważyć, że ilość zakupów Polaków jest uzależniona od sezonu. Największe zainteresowanie remontami i zmianami następuje wiosną i latem. To ulubiony moment przeprowadzania remontów. W tym czasie Polacy inwestują najczęściej w nowe meble. Z kolei jesienią i zimą zmieniają oświetlenia, kupują produkty wprowadzające większą, ale też cieplejszą ilość światła. Warto dodać, że wśród elementów wystroju, które najrzadziej ulegają zmianie jest wystrój kuchni. Okazuje się, że niewiele – jedynie jakieś 10% Polaków decyduje się na częstsze zmiany aranżacji kuchni, niż co kilka lat.

Na uwagę zasługuje również fakt, że coraz częściej Polacy decydują się na segregowanie własnych rzeczy i o ile są w dobrym stanie – sprzedanie ich. Pozwala im to na danie akcesoriom drugiego życia i lepsze zorganizowanie własnej przestrzeni.

Ile wydajemy na remonty?

W ostatnich latach szacuje się, że gospodarstwa domowe Unii Europejskiej wydają około 5,5% rocznie swoich dochodów na wyposażenie i bieżące utrzymanie domu. Wśród sporządzonych zestawień Polska kształtuje się na środkowym miejscu – Polacy wydają około 5,3% swoich wydatków na ten cel. Co ważne, w związku z rosnącymi wynagrodzeniami, kwota ta rok rocznie ulega zwiększeniu. Szacuje się, że w 2016 roku, kwoty wydane przez Polaków na urządzenie domów kształtowały się na poziomie prawie 14 mld euro. Zaskakujący jest jednak fakt, że w trakcie przeprowadzanych badań Polacy przyznają, że chętniej wydane pieniądze przeznaczyliby na zamianę mieszkania czy jego remont niż na wyjazd na wakacje.

Skomentuj:

Ile Polacy wydają na urządzenie wnętrz?