Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wypożycz sobie design, czyli jakie meble wypożyczają Polacy?

Red.

Rent Design to jedna z największych wypożyczalni mebli w Polsce. Jakie były początki firmy? Jakie meble wypożyczane są najczęściej? O wypożyczaniu designu rozmawiamy z Wojciechem Zbroją - prezesem Rent Design.

Jak narodził się pomysł wypożyczania designu? Od czego wszystko się zaczęło?

Pomysł na ten biznes zrodził się z powodu własnych potrzeb i braku dostępnych na rynku rozwiązań. Od ponad 10 lat buduję scenografie. Tworząc je sam nie mogłem znaleźć dobrych i spełniających moje wymagania rozwiązań do wyposażania przestrzeni. Padł więc pomysł, aby stworzyć zaplecze, które pomoże mi w realizacji moich zleceń. Okazało się, że nie tylko my potrzebowaliśmy pomocy w tym zakresie. Dziś śmiało mogę powiedzieć, że jesteśmy jedną z największych wypożyczalni mebli w
Polsce.

Kim są Wasi klienci?

Są to na przykład klienci indywidualni, czyli osoby prywatne, które wypożyczają meble na różnego rodzaju istotne wydarzenia w ich życiu. Najszersze grono naszych klientów stanowią agencje eventowe i przedstawiciele szeroko pojętej branży MICE, jak również duże firmy i korporacje organizujące wydarzenia na własne potrzeby.

Czy klienci stawiają bardziej na polski design czy zagraniczny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaki charakter ma wydarzenie, do którego poszukiwane są meble do budowania przestrzeni. Sporo mebli z naszej oferty to design zagraniczny, ale również wiele produktów, które mamy w ofercie, to produkty polskie albo produkowane w Polsce. Cały czas staramy się zwiększać dostępność krajowych modeli, gdyż sami jesteśmy polską firmą i wysoko cenimy lokalnych producentów. Poszukujemy i staramy się zachęcać do współpracy rodzimych projektantów. Flagowym przykładem takiej strategii działania jest nasza kooperacja z firmą VZÓR, która po ponad pół wieku reaktywowała fotel projektu Romana Modzelewskiego - RM58. Jako jedyna wypożyczalnia mebli w Polsce posiadamy go w naszej ofercie. Jestem przekonany, że wachlarz propozycji polskiego designu będzie coraz szerzej dostępny dla naszych klientów, gdyż polskie projekty z powodzeniem konkurują z zagranicznymi.

Fotele RM58
Fotele RM58
Fot. mat. Rent Design

Wybieramy klasyczne meble czy bardziej ekstrawaganckie? Jaki jest polski rynek?

Wybieramy bardziej klasyczne i bezpieczne warianty, choć nie brakuje też odważnych koncepcji. W asortymencie mamy około 200 modeli różnego rodzaju mebli i akcesoriów dekoracyjnych, które dają naszym klientom ogromne możliwości aranżacyjne. Obserwując potrzeby rynku, jako Rent Design wprowadziliśmy wiele nowatorskich rozwiązań. Byliśmy na przykład pierwszą wypożyczalnią mebli w Polsce, która wprowadziła do oferty produkty LEDowe, czyli podświetlane kubiki, kule, kanapy i inne akcesoria dekoracyjne. Również popularne dziś ekomeble, czyli te wykonane ze skrzynek i europalet przeznaczonych do recyclingu, to nasz nowatorki pomysł, który spodobał się Klientom i do dziś cieszy się wśród nich dużym zainteresowaniem.

Jaki mebel jest najczęściej wypożyczany?

Jest to po prostu krzesło, gdyż na większości wydarzeń potrzebujemy ich wiele dla gości, niezależnie od tego, czy organizujemy spotkanie w domu, czy firmowy event. Muszę też przyznać, że od pewnego czasu obserwujemy coraz silniejszy trend sadzania gości na kanapach, czyli wyboru bardziej chilloutowych aranżacji. Ułatwia to szeroki asortyment wypożyczalni. Na dzień dzisiejszy z powodzeniem jesteśmy w stanie posadzić na kanapach już nawet 1501 osób.

Dziękuję za rozmowę.

 

Skomentuj:

Wypożycz sobie design, czyli jakie meble wypożyczają Polacy?