Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?

Redakcja Pressland

Duże przestrzenie, stonowane kolory, wiele wcieleń: od hollywoodzkich rodem z ulubionych filmów aż po gustowne nowojorskie. Styl amerykański w wystroju wnętrz to różne oblicza. Najbardziej luksusowe są wnętrza nowojorskie. Typowy amerykański styl jest już natomiast nieco bardziej praktyczny.

Cechy charakterystyczne dla stylu amerykańskiego

Styl amerykański, zwłaszcza styl nowojorski wyróżnia się dużą jakością materiałów.
Meble z dobrego drewna powinny posiadać elementy niklowane. Mogą to być również meble szklane z dodatkiem niklu. Wnętrze amerykańskie to wnętrze w jakim nie może zabraknąć modnych lamp w stylu New York, eleganckich poduszek czy gustownych kanap.
Kolory powinny być mocno nasycone, aczkolwiek nadal nieco stonowane.

Styl amerykański poza wersją nowojorską można również stworzyć na podstawie wersji Hamptons. W tym przypadku nowojorski Manhattan miesza się ze stylem nadmorskim. Pojawiają się motywy marynistyczne: muszle, liny i kolory nawiązujące do nadmorskich krajobrazów. Nasycone barwy zastępuje się delikatnym błękitem, beżem lub żółcią. Są to kolory piasku i morza, bardzo charakterystyczne dla stylu Hamptons.

Z Ameryki można również czerpać wzorce nawiązujące do loftów. Elementy industrialne, stylizowane na pofabryczne wnętrza, lampy rodem z fabryki, a także duże otwarte przestrzenie. To również odmiana stylu amerykańskiego w wystroju wnętrz.
Najważniejsze jest wrażenie przestrzeni. To ona we wnętrzach amerykańskich jest na pierwszym miejscu. Styl amerykański to różnorodność w eleganckim wydaniu. Jeśli zaś mieszkanie należy do miłośnika militariów to może on sobie pozwolić na nawiązania kolorystyczne związane z armią amerykańską. Wtedy we wnętrzach znajdą się kolory zieleni, pomarańczy i czerni.

Jak wyglądają poszczególne wnętrza?

Centrum życia rodzinnego stanowi salon. Centralnym punktem jest kanapa, często znajdująca się na środku pokoju. Nie może też zabraknąć stolika kawowego. Istotnym elementem są fotele. Jeśli salon jest bardzo przestronny to może się w nim znaleźć kominek. Podłogi są drewniane.

 

Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?
Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?
shutterstock

Sypialnia nawiązująca do amerykańskich trendów powinna być przestronna.
Można zdecydować się w niej na kolory patriotyczne: czerwień, granat i biel. Jest to równocześnie aranżacja, jaka na pewno sprawdzi się w pokoju młodzieżowym. Przy dużym łóżku powinna znaleźć się szafka i lampka nocna. Standardem będzie także wbudowana szafa.

 

Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?
Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?
shutterstock
Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?
Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?
shutterstock

Kuchnia w stylu amerykańskim bardzo często jest przedłużeniem salonu. Częstym motywem jest wyspa kuchenna, przy której gromadzą się domownicy i goście. W kuchniach stylizowanych amerykańsko dominują fronty ryflowane, proste i eleganckie. Meble kuchenne mogą być białe albo stylizowane na ciemne drewno. Duże wrażenie robią dodatki: eleganckie lampy, smukłe hokery. Amerykańskie uwielbienie do otwartych przestrzeni wiąże się też z zastosowaniami praktycznymi. Ważne będzie miejsce przeznaczone na przechowywanie akcesoriów kuchennych. Stąd w kuchni sporo szafek kuchennych lub nawet osobna spiżarnia. Nad blatem często pojawiają się płytki lub mozaiki. Bardzo często w kuchni znajduje się tak zwany kącik śniadaniowy z niedużym stołem i krzesłami.

 

Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?
Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?
shutterstock

Już po takim opisie można przekonać się, że styl amerykański niejedno ma imię. Panuje duża dowolność co do urządzania wnętrz. Wiele zależy od tego, jaki mamy metraż i co lubimy posiadać. W stylu amerykańskim można zdecydować się na rozwiązania luksusowe,
jak i praktyczne. Amerykańskie wnętrza to wnętrza różnorodne. W zależności od tego, na jakie elementy dominujące zdecydujemy się w wystroju wnętrz – taki też stworzymy klimat. A przyznać trzeba, że Polacy często sugerują się amerykańskimi podpowiedziami stylizacyjnymi. Przekonuje ich: przestronność, przytulność, elegancja, praktyczność oraz wygoda. Warto dobrze zastanowić się, którą z odmian stylu amerykańskiego wybieramy.
I zastosować wskazówki, dzięki jakim przestrzeń domowa będzie zaaranżowana wręcz wyśmienicie. Nie jest to trudne, ponieważ dodatki aranżacyjne - amerykańskie są ogólnodostępne.

Skomentuj:

Jak urządzić mieszkanie w stylu amerykańskim?