Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trwałe meble na lata - meble kolonialne

artykuł zewnętrzny

Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z zupełnie inną jakością niż z marketu czy popularnej sieci meblowej. Solidne, lite drewno, które jest widoczne w niemal każdym produkcie, uwidacznia to, czego nie widać w innego rodzaju meblach — meble kolonialne, to meble na długie lata. Jednak czy taki styl jest dla każdego?

Trwałe meble na lata - meble kolonialne
Trwałe meble na lata - meble kolonialne
Mandallin

Meble kolonialne

Samo określenie ma historyczne skojarzenia. Przywodzi na myśl czasy XV wieku, kiedy nastąpił rozkwit polityki kolonialnej światowych mocarstw. Dlatego słusznie, ten styl, może kojarzyć się z czymś silnym, trwałym, odpornym. Takie właśnie są masywne meble kolonialne, które są połączeniem europejskiej elegancji, podejścia do designu z umiejętnościami rzemieślników z Indii. Ponieważ w większości do produkcji tych mebli używa się litego drewna z palisandru indyjskiego, czy litego drewna mango, drewna tekowego i innych południowo-azjatyckich gatunków, meble kolonialne określa się także jako meble indyjskie. Decydują także o tym licznie pojawiające się zdobienia i ornamenty. Podobnie jak inne charakterystyczne dla tych mebli zabiegi. Na przykład celowe postarzanie produktów. W takim procesie podkreśla się ich naturalne cechy jak delikatne nierówności, spękania i inne znamiona, świadczące o długowieczności drewna.

Meble kolonialne z litego drewna

Meble kolonialne z litego drewna
Meble kolonialne z litego drewna
Mandallin

Meble wykonane w stylu kolonialnym na pewno nie są dla każdego. Ich piękno docenią osoby, którym zależy na klasycznej stylistyce produktów, które wytrzymają nawet kilka kolejnych pokoleń. Egzotyczne drewno, używane do ich produkcji dobrze czuje się we wnętrzach industrialnych, ale pasuje do różnych stylów. Doskonale towarzyszą mu różne antyki i dekoracje w równie egzotycznym stylu, jak lampy, wazony i kolorowe kwiaty, które zdecydowanie odmieniają wystrój każdego domu.

Indyjskie meble z postarzanego drewna

Meble kolonialne, wykonywane są z egzotycznych gatunków drewna przez indyjskich rzemieślników. Charakterystyczne dla tego stylu jest drewno o ciemnych wybarwieniach, które pomimo naturalnego, ciemnego odcienia, często jest dodatkowo przyciemniane przez procesy wędzenia, olejowania czy lakierowania go. Popularne gatunki używane do produkcji tych mebli to palisander, mango, teak, mahoń, a także drewno suar i inne gatunki, naturalnie występujące w Azji Południowej czy Afryce.

Czy zatem styl kolonialny to meble indyjskie?

Dalekie podróże, odkrywanie nowych lądów i sprowadzanie egzotycznych produktów dały początki stylowi kolonialnemu. Dlatego styl kolonialny to połączenie klasycznej elegancji z egzotyką. Wykonywane ręcznie meble indyjskie są trwałe i solidne. Każdy z rzemieślników z ogromną precyzją przykłada uwagę do detali. Dlatego każde zdobienie, otwór, uchwyt — słowem wszystko w tych meblach ma swoje miejsce. Mieszkanie urządzone w tym stylu jest eleganckie i ponadczasowe. Jednak dla niektórych z uwagi na masywne kształty może być przytłaczające. Dlatego decydują się jedynie na jeden lub kilka mebli w tym stylu, które odmienią wygląd wnętrza ich domu. Wówczas najczęściej wybierane są różnego typu konsole czy regały, które stabilnie utrzymują nawet ciężkie przedmioty. Modna jest także komoda drewniana czy szafki rtv, które postawione w centralnych miejscach pomieszczenia, decydują o jego charakterze.

Do jakich wnętrz pasują meble kolonialne?

Meble kolonialne sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim urządzisz cały dom, jak i podkreślisz jedynie charakter pomieszczenia, ustawiając jeden mebel w tym stylu. W salonie czy przedpokoju idealnie sprawdzi się komoda kolonialna. Z kolei klimat w sypialni nadadzą szafki nocne z egzotycznego drewna mango czy akacji. W jadalni świetnie będą wyglądać wysokie, masywne krzesła, a jeśli chcesz pójść o krok dalej i urządzić całe wnętrze w stylu kolonialnym to możesz postawić w nich praktycznie wszystkie produkty wyposażenia wnętrz, o jakich pomyślisz. Komody, szafy, biurka, łóżka itd. Świetnie będą wyglądać także indyjskie, ornamentalne drzwi. Meble kolonialne sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze, restauracji i innych przestrzeniach komercyjnych. Gdzie znajdziesz solidne i trwałe meble kolonialne?

Mandallin — meble kolonialne

Mandallin — meble kolonialne
Mandallin — meble kolonialne
Mandallin

Wszystkie meble, o jakich pomyślisz, znajdziesz w ofercie sklepu Mandallin. Zarówno w sklepie internetowym, gdzie łatwo możesz przeglądać całą ofertę, jak i w jednym z salonów stacjonarnych. Na terenie każdego sklepu stacjonarnego Mandallin znajdziesz szeroki wybór mebli, które możesz dotknąć i poczuć ich wyjątkowość. Jednak również sklep internetowy, który w czytelny sposób przedstawia katalog produktów, pozwoli Ci wybrać wszystkie potrzebne do urządzenia Twojego mieszkania meble. Zresztą nie tylko meble, ale i inne artykuły wyposażenia wnętrz, z którymi urządzisz mieszkanie w kolonialnym stylu. Odnajdziesz tu orientalne szafy, szafki, stoliki, komody, stoły, krzesła i wiele innych przedmiotów. Każdy produkt jest wyjątkowy. Mandallin dba o to, by powstawał w uczciwy sposób. Poza uczciwą gospodarką leśną wykorzystuje się także materiały z odzysku. Dzięki mozolnej pracy rzemieślników powstają produkty, z którymi urządzisz przestrzeń, o jakiej marzysz.

    Więcej o:

Skomentuj:

Trwałe meble na lata - meble kolonialne