Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Doniczka Sky Planter - hit czy kit?

Agata Ziółkiewicz

Domowa uprawa roślin stanęła na głowie. Bo kto to widział by rośliny wisiały zielonym do dołu, a korzeniami w powietrzu?

Sky Planter; projekt: Patrick Morris
Sky Planter; projekt: Patrick Morris
fot. www.boskke.com

Ten bardzo nietypowy i zaskakujący pomysł proponuje nam Patrick Morris i jego firma Boskke. Sky Planter czyli podniebna doniczka to propozycja dla tych, którzy nie boją się eksperymentować. Sky Planter to ceramiczna doniczka, którą za pomocą linki i uchwytu przymocowujemy do sufitu. Umieszczoną weń roślinę wieszamy do góry nogami. Ale bez obaw - nie wypadnie nam z doniczki, bowiem zabezpiecza ją specjalna siatka. Roślinę nawadniamy od góry, a dzięki opracowanemu przez Morrisa systemowi woda dociera bezpośrednio do korzeni rośliny, co dodatkowo pozwala na oszczędność wody, która niepotrzebnie nie wyparowuje ani nie rozlewa się. Podobno Sky Planter wykorzystuje 90% mniej wody niż zwykła doniczka.

Sky Planters to także interesujący pomysł na przestrzeń, zarówno domową jak i biurową. Wiszące doniczkowe ogrody to widok bardzo oryginalny. Sprawdzi się z pewnością w małych przestrzeniach, gdzie miejsce jest na wagę złota. Na stronie internetowej firmy Boskke znajdziemy listę roślin najlepiej sprawdzających się w takiej uprawie, a także garść praktycznych porad. Projektant Patrick Morris pochodzi z Nowej Zelandii, ukończył londyński Central St. Martins College of Art and Design i swoją nietypową doniczką podbija świat designu.Projekt doceniono w tym roku także prestiżowym wyróżnieniem Red Dot. Intrygująca dekoracja, czyste powietrze, zieleń poprawiająca nasze zdrowie i nastrój - same plusy. W Polsce produkt jest dostępny w Fabryce Form.Niektórzy jednak mają wątpliwości czy rzeczywiście taki sposób uprawy roślin jest rzeczą sensowną i korzystną dla nich.

A wy jak sądzicie? Sky Planter to hit czy kit?

Wybryki ceramiki
Design dziś: Nendo

Skomentuj:

Doniczka Sky Planter - hit czy kit?