Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Solniczka i pieprzniczka - duet nietypowy

Agata Ziółkiewicz

Ten duet towarzyszy nam codziennie, ale wcale nie musi być nudny. Zobacz najoryginalniejsze pomysły na solniczkę i pieprzniczkę.

Solniczka i pieprzniczka to nierozłączny duet, który zawsze powinien być pod ręką. Te dwie przyprawy - sól i pieprz - podkreślają smak potraw i są po prostu niezbędne w każdej kuchni i na każdym stole, zarówno w domu, jak i w eleganckiej restauracji czy w zwykłym barze. Te dwa drobiazgi - solniczka i pieprzniczka - mogą stać się zupełnie niezwykłą ozdobą stołu, bowiem zarówno projektanci jak i producenci prześcigają się w pomysłach na te dwa przedmioty. I o ile kiedyś na stołach panowały szlachetne srebra i kryształy, o tyle współcześnie wybór form, materiałów i wzorów może z lekka oszołomić.

Możemy wybierać spośród solniczek i pieprzniczek zarówno szklanych, porcelanowych, ceramicznych, jak i plastikowych, drewnianych, metalowych. Jeśli chodzi o kształty to też jest ich nieskończenie wiele. Od geometrycznych brył przez formy inspirowane naturą czy popkulturą, aż po pomysły niemal na granicy absurdu. Wybrałam dla was najciekawsze moim zdaniem pomysły na solniczkę i pieprzniczkę. Tradycjonalista raczej nie znajdzie tu nic dla siebie, ale osoba poszukująca świetnego, oryginalnego prezentu - owszem. Są tu pojemniczki na sól i pieprz dla maniaków komputerowych, wielbicieli kina, ogrodniczek, muzyków, dla fanów wąsów i używek. Są solniczki i pieprzniczki w kształcie śrubek, kurzych łapek, kości, pistoletów czy chińskich ciasteczek z wróżbą. Stojące, leżące, a nawet i takie, które mogą się po stole poruszać.

Niecodzienne naczynia codzienne
Porcelana Bodo Sperleina
Happy Chic Jonathana Adlera

    Więcej o:

Skomentuj:

Solniczka i pieprzniczka - duet nietypowy