Józef Wilkoń for Empik - kolekcja nie tylko dla dzieci [CENY]

red.

?Józef Wilkoń for Empik? to zestaw oryginalnych i niebanalnych produktów na prezenty nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Wilkoń, Empik, zakupy, akcesoria, dodatki, kolekcje
Kolekcja Józef Wilkoń for Empik.
Fot. mat. prasowe

Kolekcja "Józef Wilkoń for Empik" to przede wszystkim hołd złożony wybitnemu ilustratorowi książek. - Józef Wilkoń zobrazował blisko 200 publikacji, które ukazały się
w ponad 20 językach! Jego ilustracje towarzyszą czytelnikom bajek i literatury „zupełnie poważnej” już od kilkudziesięciu lat, wprowadzając do lektury baśniową aurę i optymizm.

Jego bohaterami są najczęściej zwierzęta, ale nie w tradycyjnym ujęciu La Fontaine'a. Zwierzęce postaci Wilkonia nie przedstawiają ludzkich cech - jak powtarza od lat sam artysta - zwłaszcza tych negatywnych. Są metaforą, dzięki której wiele można opowiedzieć także o ludziach, ale nie mieszając tych dwóch światów.

Od połowy lat 90-tych XX wieku tworzy ilustracje przestrzenne, które stały się
samodzielnymi formami rzeźbiarskimi. W taki sposób powstało swoiste bestiarium artysty. Wielkie żubry, tury, gęsi, sympatyczne psy i koty, metalowe ryby i pająki, dla których inspiracją były pobyty w rodzinnym Podzwierzyńcu. Tam z pasją obserwował zwierzęta, notując wszystko w szkicowniku.

Empik postanowił przenieść niezwykłą baśniowość ilustracji i malarstwa Józefa Wilkonia na przedmioty użytku codziennego. W kolekcji znajdziemy: puzzle, poduszki, zestawy śniadaniowe, kubki, pamiętniki, pudełka prezentowe oraz karnety świąteczne z ilustracjami Józefa Wilkonia.

Kolekcja „Józef Wilkoń for Empik” jest dostępna w salonach Empik oraz na empik.com.

 

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Józef Wilkoń for Empik - kolekcja nie tylko dla dzieci [CENY]