Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Józef Wilkoń for Empik - kolekcja nie tylko dla dzieci [CENY]

red.

?Józef Wilkoń for Empik? to zestaw oryginalnych i niebanalnych produktów na prezenty nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Kolekcja "Józef Wilkoń for Empik" to przede wszystkim hołd złożony wybitnemu ilustratorowi książek. - Józef Wilkoń zobrazował blisko 200 publikacji, które ukazały się
w ponad 20 językach! Jego ilustracje towarzyszą czytelnikom bajek i literatury „zupełnie poważnej” już od kilkudziesięciu lat, wprowadzając do lektury baśniową aurę i optymizm.

Jego bohaterami są najczęściej zwierzęta, ale nie w tradycyjnym ujęciu La Fontaine'a. Zwierzęce postaci Wilkonia nie przedstawiają ludzkich cech - jak powtarza od lat sam artysta - zwłaszcza tych negatywnych. Są metaforą, dzięki której wiele można opowiedzieć także o ludziach, ale nie mieszając tych dwóch światów.

Od połowy lat 90-tych XX wieku tworzy ilustracje przestrzenne, które stały się
samodzielnymi formami rzeźbiarskimi. W taki sposób powstało swoiste bestiarium artysty. Wielkie żubry, tury, gęsi, sympatyczne psy i koty, metalowe ryby i pająki, dla których inspiracją były pobyty w rodzinnym Podzwierzyńcu. Tam z pasją obserwował zwierzęta, notując wszystko w szkicowniku.

Empik postanowił przenieść niezwykłą baśniowość ilustracji i malarstwa Józefa Wilkonia na przedmioty użytku codziennego. W kolekcji znajdziemy: puzzle, poduszki, zestawy śniadaniowe, kubki, pamiętniki, pudełka prezentowe oraz karnety świąteczne z ilustracjami Józefa Wilkonia.

Kolekcja „Józef Wilkoń for Empik” jest dostępna w salonach Empik oraz na empik.com.

Skomentuj:

Józef Wilkoń for Empik - kolekcja nie tylko dla dzieci [CENY]