Mieszkanie w Ostrołęce inspirowane obrazami Matisse’a
Projektantka zaproponowała czteroosobowej rodzinie wiele funkcjonalnych rozwiązań, w tym przemyślaną przestrzeń do przechowywania, a aranżację wnętrz wzbogaciła dodatkami w kobalcie, ulubionym kolorze Mattise’a, jednego z najważniejszych francuskich malarzy XX wieku.
Podstawą aranżacji tego mieszkania jest minimalizm, który projektantka połączyła z kobaltowymi akcentami, świetnie współgrającymi z beżami i szarościami. Wyrazisty kobalt doskonale dopełnia tę spokojną paletę, pojawiając się na jadalnianym stole, tkaninach, obrazach i dodatkach, takich jak na przykład geometryczny kwietnik na ścianie w salonie.
Centralną częścią mieszkania jest strefa dzienna z salonem, jadalnią i aneksem kuchennym. Stanowi ona łącznik pomiędzy strefą prywatną rozbitą na dwie części - sypialnię właścicieli oraz pokoje ich dzieci. Otwarty plan sprawia, że rodzina może spędzać razem czas na różnych aktywnościach w ciągu dnia - lub odpoczynku w salonie. Komfortowa sofa w kształcie litery L już samym wyglądem zaprasza do relaksu. Dwa niewielkie, lekkie stoliki kawowe można przestawić w razie potrzeby. Dywan w geometryczne kształty dodaje spokojnej aranżacji salonu nieco dynamiki. Ściany ozdobiono lamelami - na jednej z nich dodano dwa lustrzane pasy, które nie tylko odbijają światło, ale dają też złudzenie głębi.
Tuż obok znajduje się aneks kuchenny utrzymany w biało-czarnej kolorystyce. Tutaj również królują minimalizm i funkcjonalność. Otwarte, czarne półeczki są interesującym elementem, dodającym kompozycji kontrastu - oferują też możliwość ekspozycji naczyń, szklanek i dekoracji kuchennych.
Jadalnia przyciąga wzrok za sprawą oryginalnej formy stołu - jego intensywny kolor i organiczny kształt sprawiają, że nie można przejść obok obojętnie. To jeden z wielu elementów wyposażenia tego mieszkania, który pozwala na obcowanie z nietuzinkowym designem.
Sypialnia właścicieli stanowi synonim stylu, komfortu i funkcjonalności. Oprócz podstawowej funkcji spania projektantka umieściła tu niewielki kącik do pracy oraz pojemną garderobę. Funkcję szafek nocnych przy łóżku przejął głęboki zagłówek, na którym można odłożyć okulary lub książkę.
Katarzyna Sosińska wygospodarowała tu także miejsce na piękną przeszkloną łazienkę z wanną. Przestronna łazienka przy sypialni to prawdziwy klejnot tego mieszkania. Wyposażona w wolno stojącą wannę i monolityczną umywalkę stanowi miejsce relaksu, a przeszklenia pozwalają na doświetlenie pomieszczenia światłem dziennym.
Pokoje synów zostały połączone między sobą, tworząc prywatną strefę dla chłopców, gdzie mogą spędzać czas razem i bawić się, mając możliwość oddzielania się, gdy tego potrzebują.
Łazienka chłopców, pełniąca rolę łazienki gościnnej, jest spójna z resztą mieszkania zarówno pod względem stylu, jak i kolorystyki.
- Więcej o:
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards
Nowoczesny apartament w Krakowie - projekt Mango Investments
Aranżacja mieszkania na wynajem w Tarnowie