Letnie dodatki

red.

Prawdziwe lato ma swoje wyjątkowe kolory, błękit nieba, lazurowy odcień połyskującej w promieniach słońca wody, granat letniego wieczoru. Wymienione barwy sprawdzają się również doskonale we wnętrzach i mogą wnieść do domów i mieszkań element leniwego, letniego uroku.

zegar
zegar
fot. fabryka form

Odcienie niebieskiego doskonale prezentują się w towarzystwie nieskazitelnej bieli, co czyni z dodatków w błękitnych barwach wspaniałe elementy ożywiające białe powierzchnie ścian, czy nakryte białym obrusem stoły. Szczególnym sentymentem połączenie białego i niebieskiego darzą Grecy, co widoczne jest szczególnie w nadmorskich rejonach, gdzie tradycyjne, białe domy ozdabiane są granatowymi detalami. Znalazło to także swoje odbicie w biało-granatowych greckich barwach narodowych.

 

Znalezienie dodatków w jednym z odcieni niebieskiego nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Od barwionego szkła, poprzez lakierowaną stal i tworzywa sztuczne, w dowolnym odcieniu, od turkusowego, po kobalt - producenci mają dla nas szereg interesujących propozycji. Wieszaki ścienne, lampy, taborety, elementy zastawy stołowej, ręczniki i akcesoria kuchenne, mogą przypominać nam, na co dzień, o leniwych, letnich dniach pod niebem ozdobionym wolno płynącymi, małymi obłoczkami.

 

W letnim kontekście niebieski traci część z przypisanego jemu chłodu i napełnia wnętrza ciepłym wspomnieniem dnia spędzonego pod gołym niebem.

Skomentuj:

Letnie dodatki