Pewex poleca: TOP 10 - książki naszego dzieciństwa

red.

Lassie, wróć!, Dzieci z Bullerbyn i Anaruk chłopiec z Grenlandii - subiektywny wybór najpiękniejszych książek naszego dzieciństwa.

książki, książki z naszego dzieciństwa, PRL
Książeczki z serii "Poczytaj mi mamo" wydawane były przez Naszą Księgarnię od 1951 roku.
fot. Pewex.pl

Ostatnio wspominaliśmy szkolne akcesoria czasów naszego dzieciństwa. Dziś przyszła kolej na książki. Gdy dorastaliśmy o Internecie nawet nam się nie śniło, a bajek w telewizji było jak na lekarstwo. Jedyną ucieczką w magiczny, tajemniczy świat były właśnie książki.

Biblioteki były w każdej szkole i na każdym osiedlu. Książki oprawione w szary, pakowy papier szybko się rozpadały, kartki żółkły a druk stawał się mało widoczny. Ale chwil spędzonych z rudowłosą Anią Shirley lub ze szlachetnym wodzem indiańskiego plemienia Apaczów Winnetou nikt nam nie odbierze...

Wiersze Jana Brzechwy czytaliśmy tyle razy, że większość z nich znaliśmy praktycznie na pamięć. Uwielbialiśmy przygody uroczej gromadki z Bullerbyn. Namiętnie czytaliśmy baśnie Andersena. Fascynowała nas też mroczna atmosfera baśni braci Grimm.

Razem ze stroną Pewex.pl wybraliśmy dla Was 10 niezapominanych książek naszego dzieciństwa. Pamiętacie je wszystkie? Jaka była Wasza ulubiona książka?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Partnerem cyklu jest Pewex.pl

 

c

Skomentuj:

Pewex poleca: TOP 10 - książki naszego dzieciństwa