Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pewex poleca: TOP 10 - książki naszego dzieciństwa

red.

Lassie, wróć!, Dzieci z Bullerbyn i Anaruk chłopiec z Grenlandii - subiektywny wybór najpiękniejszych książek naszego dzieciństwa.

Ostatnio wspominaliśmy szkolne akcesoria czasów naszego dzieciństwa. Dziś przyszła kolej na książki. Gdy dorastaliśmy o Internecie nawet nam się nie śniło, a bajek w telewizji było jak na lekarstwo. Jedyną ucieczką w magiczny, tajemniczy świat były właśnie książki.

Biblioteki były w każdej szkole i na każdym osiedlu. Książki oprawione w szary, pakowy papier szybko się rozpadały, kartki żółkły a druk stawał się mało widoczny. Ale chwil spędzonych z rudowłosą Anią Shirley lub ze szlachetnym wodzem indiańskiego plemienia Apaczów Winnetou nikt nam nie odbierze...

Wiersze Jana Brzechwy czytaliśmy tyle razy, że większość z nich znaliśmy praktycznie na pamięć. Uwielbialiśmy przygody uroczej gromadki z Bullerbyn. Namiętnie czytaliśmy baśnie Andersena. Fascynowała nas też mroczna atmosfera baśni braci Grimm.

Razem ze stroną Pewex.pl wybraliśmy dla Was 10 niezapominanych książek naszego dzieciństwa. Pamiętacie je wszystkie? Jaka była Wasza ulubiona książka?

Partnerem cyklu jest Pewex.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Pewex poleca: TOP 10 - książki naszego dzieciństwa