Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pewex poleca: murale z PRL

red.

Świadectwa minionej epoki

PRL, murale z PRL, murale, obrazy na ścianach, polskie murale
Łódzki mural na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Traugutta. Reklamował on Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego 'Pewex', którego sklep znajdował się w pobliżu. Mural powstał na przełomie wiosny i lata 1987 roku.
fot. pewex.pl

Pokazywaliśmy Wam ostatnio murale, które zdobią łódzkie bloki i kamienice. Są dziełami najwybitniejszych reprezentantów street artu z kraju i zagranicy (przeczytacie o nich tu). Jak jednak wiadomo murale, czyli wielkoformatowe grafiki na ścianach budynków, to nie nowość.

Dziś razem ze stroną Pewex.pl postanowiliśmy pokazać Wam kilka znacznie starszych murali. W czasach PRL na budynkach było ich mnóstwo. Na ścianach zamieszczano gigantyczne reklamy przedsiębiorstw i instytucji. Taki sposób promocji wybierali głównie monopoliści: Totalizator Sportowy, PKO, PZU albo Pewex. Wielkoformatowe grafiki reklamowały również lokalne fabryki a wymalowane na zakładach hasła "mobilizowały" pracowników.

Czy w Waszych miastach można gdzieś jeszcze zobaczyć takie murale? A może macie gdzieś zdjęcia? Piszcie na domosfera@gazeta.pl

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Partnerem cyklu jest Pewex.pl

 

c

Skomentuj:

Pewex poleca: murale z PRL