Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okulary z drewnianymi oprawkami

red.

WOODY - okulary dla miłośników niebanalnego wzornictwa

Okulary z drewnianymi oprawkami, choć to nie nowość, święcą ostatnio prawdziwe triumfy. Coraz częściej można je znaleźć w ofercie polskich drobnych producentów. Dziś przedstawiamy Wam firmę Woody, która oferuje swoim klientom ręcznie wykonane okulary przeciwsłoneczne z oprawkami wykonanymi z rozmaitych gatunków drewna.

- Początki historii naszej marki są splotem zwykłych sytuacji i towarzyszącym ich okoliczności. Pewnego dnia podczas ożywionej dyskusji na temat rzeczy "fajnych", wykonanych z niekonwencjonalnych dla określonych produktów materiałów, pomiędzy mną, a Mateuszem, studentem wzornictwa przemysłowego wrocławskiego ASP, a aktualnie także drugim współtwórcą marki, doszliśmy do interesującego wniosku, chwilę później formułując go w pytanie: dlaczego, skoro znaczna większość naszych garderób wykonana jest z materiałów przyjaznych środowisku, jak bawełna lub len, ciężko o akcesoria, których użytkowego charakteru nie dyskwalifikuje wykorzystanie do ich produkcji naturalnych materiałów, np. drewna? Mając ułatwione zadanie, ze względu na nasze wykształcenie, zdecydowaliśmy się na utworzenie marki WOODY, która swoimi okularami zawstydzi samego Gepetta, twórcę Pinokia.

- mówi Agnieszka Prask, współtwórczyni marki.

W ofercie firmy znajdują się 3 rodzaje oprawek wykonanych z różnych gatunków drewna egzotycznego: bambusa, hebanu oraz drewna sandałowego (które niesamowicie pachnie!). Aktualna kolekcja to propozycja prostych, klasycznych wzorów, odwołujących się do popularnej dziś stylistyki retro. Jesienią tego roku pojawią się również oprawki do okularów korekcyjnych.

- Okulary WOODY wykonywane są ręcznie, przy wykorzystaniu klasycznych technologii produkcji. Cykl ich wytworzenia, nie wliczając procesu projektowania i prototypowania, składa się z 11 etapów. W ramach ciekawostki mogę pochwalić się, że jesteśmy również na etapie przygotowywania programu warsztatów dotyczących projektowania i produkcji okularów drewnianych, które będą prowadzone przez nas w ramach działalności Centrum Rozwoju Zawodowego "Krzywy Komin" we Wrocławiu.-

- dodaje Agnieszka Prask.

Jak Wam się podobają takie okulary? My jesteśmy na TAK!

    Więcej o:

Skomentuj:

Okulary z drewnianymi oprawkami