Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zamiast stolików kawowych... ciekawe rozwiązania

Monika Grabowska

Siedzisz na swojej miękkiej sofie lub w ulubionym fotelu. Czego potrzebujesz do szczęścia? Ciekawego filmu, dobrej książki, kubka gorącej i aromatycznej herbaty oraz podręcznego stolika. Czym możesz go zastąpić? Jest wiele możliwości. Zobacz w naszej galerii co ciekawego znaleźliśmy.

Czym zastąpić tradycyjny stolik kawowy?

Ciekawym pomysłem są wszelkiego rodzaju skrzynie. Nie mogą być one zbyt często otwierane, bo to może być niewygodne. Na wierzchu wiklinowej skrzyni można umieścić gładką powierzchnię (szklaną, drewnianą, metalową). Dzięki temu drobne przedmioty na stole nie będą nam się przewracały. Łatwiej utrzymać też porządek.

Sprawdzą się też tace, na których ustawiamy filiżankę, cukiernicę, łyżeczkę, książkę. Jeżeli musimy otworzyć skrzynię, przenosimy tylko tacę a nie kilka przedmiotów.

W amerykańskim sklepie internetowym potterybarn.com można zakupić stolik w formie walizki. Wykonane ze skóry, metalu, drewna, mają funkcjonalne, otwierane szuflady.

Zamiast stolika do odłożenia gazety, książki czy tacy z czajniczkiem herbaty lub filiżanki kawy, możemy użyć pufy. Wykonana z tego samego materiału co sofa, będzie idealna do małych wnętrz. Nie wprowadzamy kolejnego koloru i faktury- dzięki temu wnętrze wydaje się mniej zagracone.

Stoliki mogą przyjąć nietypowe formy, np. pni drzew. Stolik może być zabawnym akcentem w salonie. Ważne aby harmonizował z wnętrzem, pozostałymi meblami i dodatkami. Jego skala powinna też być dopasowana do wielkości pomieszczenia.

Interesująco wyglądałyby nasze tradycyjne skrzynie posagowe, lub ich miniaturki, pełniące funkcję stolika kawowego. Bogato malowane mogą ożywiać wnętrze, nadawać wyjątkowy charakter salonowi.

W sklepach z meblami kolonialnymi jest spory wybór skrzyń, kufrów wykonanych z litego drewna. Również na aukcjach internetowych jest w czym wybierać. Zobacz w galerii.

Skomentuj:

Zamiast stolików kawowych... ciekawe rozwiązania