Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Salon z biblioteką

Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Dorota Karpińska, Carmen Perez Zdjęcia: Robby Cyron, Hanna Długosz, Rafał Lipski Projekt wnętrza: Joanna Bortkiewicz-Jadach

Gdzie znaleźć miejsce na książki, gdy w mieszkaniu nie ma osobnej biblioteki czy gabinetu? Najlepiej w pokoju dziennym. To zwykle największe i najbardziej przestronne pomieszczenie w domu.

WNETRZA POKOJ SALON Z BIBLIOTEKA WNętRZA MEBLE KSIążKI salon biblioteka aranżacja
Salon. W tym mieszkaniu na książki przeznaczono najbardziej reprezentacyjne miejsce - w salonie. Ustawione w równych rzędach na efektownych regałach stały się oryginalną ozdobą wnętrza.
Fot. Rafał Lipski


Poza tym do umieszczonej w nim biblioteki wszyscy domownicy mają swobodny dostęp o każdej porze dnia. Z tego właśnie założenia wyszli właściciele prezentowanego mieszkania. W rozległej strefie dziennej, czyli w SALONIE połączonym z KUCHNIĄ i jadalnią, jedną ze ścian w całości przeznaczyli na swój ogromny księgozbiór. Obawiając się, że na tradycyjnych półkach - nawet sięgających do samego sufitu - wszystkie książki się nie pomieszczą, wybrali nietypowy mebel. Składa się on z wąskich regałów ustawionych w dwóch rzędach. Przednie można przesuwać po szynie, dzięki czemu jest łatwy dostęp do książek ustawionych w tylnym szeregu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o urządzaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail:Zobacz przykład, Zapisz sięMebel okazał się niezwykle pojemny, dlatego pozostałe ściany pomieszczenia można było przeznaczyć na inne cele. Na tej sąsiadującej z biblioteką zbudowano z płyt gipsowo-kartonowych półki na sprzęt RTV, płyty z muzyką i filmami.

Zobacz galerię zdjęćZobacz także:

Jak oświetlić miejsce pracy

Salon: kącik telewizyjny

Jak ciekawie zaprojektować bibliotekę

Salon fotograficzny

Skomentuj:

Salon z biblioteką