Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łazienki z pomysłem - najciekawsze projekty młodych twórców

red.

Międzynarodowy konkurs Jump the Gap rozstrzygnięty. W ścisłym finale znalazły się aż 3 projekty z Polski.

Projektanci z całego świata po raz kolejny udowodnili, że łazienka może inspirować do poszukiwać innowacyjnych rozwiązań poprawiających komfort użytkowania na co dzień. Konkurs Jump The Gap organizowany przez firmę Roca skierowany jest do młodych projektantów, studentów architektury oraz wzornictwa, którzy nie boją się prezentować odważnych projektów i potrafią postrzegać design przez pryzmat pasji jak również funkcjonalności. 5 edycja cieszyła się olbrzymią popularnością.  3 444 uczestników ze 102 krajów nadesłało w sumie 518 zgłoszeń, z których wyłoniono 10 finalistów. Do ścisłego finału trafiły trzy projekty z Polski.

Międzynarodowe jury konkursu złożone z wybitnych przedstawicieli świata architektury na czele z Kazuyo Sejimą oceniało nowoczesne wzornictwo, kreatywne podejście oraz funkcjonalność zaproponowanych produktów.

Zwyciężył nowatorski projekt "Still You" autorstwa hiszpańskich studentek Sanny Völker i Marty Cuquet.  Zaprojektowały ergonomiczną toaletę przeznaczoną dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.  Jury doceniło projekt za wygodę podczas codziennego użytkowania połączoną z niebanalnym designem i dbałością o każdy detal. Inowacyjny pomysł ergonomicznej toalety dostosowanej do potrzeb osób starszych jest odpowiedzią na realne potrzeby konsumentów i zmieniające się trendy społeczne. Specjalnie wyprofilowany kształt, odpowiednia wysokość (60 cm) oraz podpórka na ramiona pozwalają uniknąć niedogodności związanych z codziennym korzystaniem z łazienki.

W gronie finalistów konkursu Jump the Gap znalazły się również trzy projekty z Polski: Lift, watAIR oraz Exstream.

Skomentuj:

Łazienki z pomysłem - najciekawsze projekty młodych twórców