Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Trzy kolory w łazience - który wybrać? Dodatki z home&you

red.

Jak zagrać kolorami, aby stworzyć spójną aranżację łazienki?

Aranżacje łazienki to zawsze spore wyzwanie. Przyglądamy się dzisiaj trzem kolorom - uniwersalnej bieli, odważnej czarni i morskiemu błękitowi. Na który kolor postawić? Jakie dodatki wybrać by stworzyć spójną aranżację łazienki?

Biel - zawsze modna

Decydując się na łazienkę w kolorze białym stawiamy na klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Aby jednak wydobyć z bieli bardziej wyrazisty charakter, możemy za sprawą dodatków nadać jej zupełnie różne oblicza. Zestawiając białą ceramikę z wykończeniami w kolorze srebrnym, uzyskamy niezwykle elegancki i szykowny efekt. W takim połączeniu sprawdzą się zwłaszcza akcesoria z błyszczących materiałów, które nadadzą wnętrzu  nowoczesny wyraz. Biel możemy także zastosować nawiązując do stylu skandynawskiego, łącząc ją np. z drewnianymi akcesoriami, szafkami oraz koszami z wikliny, w których ukryjemy wszystkie drobiazgi, tworząc uporządkowaną, minimalistyczną przestrzeń.

- Śnieżny kolor możemy również ocieplić dodatkami w delikatnych, pastelowych odcieniach: ręcznikami z motywem kwiatów i dekoracjami tworzącymi romantyczny nastrój. Biel pasuje zwłaszcza do niewielkich łazienek - sprawia, że stają się optycznie większe i jaśniejsze. To dobry wybór zwłaszcza dla osób, które lubią subtelne, bardzo klasyczne aranżacje - mówi Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you.

Elegancka czerń

Łazienki w kolorze czarnym nie są popularnym rozwiązaniem. Przede wszystkim dlatego, że kolor ten nie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Kiedy jednak nasza łazienka jest przestronna, a dodatkowo dobrze oświetlona (np. są w niej okna), możemy bez obaw położyć ciemne kafle lub dobrać czarne dodatki.

- Czerń warto połączyć z innym kolorem na zasadzie kontrastu, czyli np. z akcesoriami w kolorze czerwonym, pomarańczowym lub fioletowym. Idealnym duetem jest także klasyczne zestawienie czerni i bieli. Tak wyraziste aranżacje mogą się niektórym szybko opatrzyć. Wtedy wystarczy wprowadzić inną kolorystykę drobnych dodatków, jak np. mydelniczki, pojemników, czy pudełek, aby w prosty sposób odmienić wygląd łazienki bez konieczności przeprowadzania remontu - radzi Hanna Maruta z home&you.

Wielki błękit

Z kolei jeśli zależy nam, aby łazienka była zarazem miejscem relaksu i odpoczynku, możemy zdecydować się na aranżację w kolorach morza.

- Zarówno ceramika, jak i dekoracje o takich barwach wprowadzą łagodny, odprężający nastrój. Możemy łączyć różne odcienie - od delikatnego błękitu po intensywny granat. Idealnym akcentem będą lustra i połyskujące dodatki - podpowiada stylistka home&you.

Kolor niebieski pasuje zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Aby aranżacja nie stała się zbyt „zimna", dobierzmy drewniane akcenty lub np. kolorowe świece czy ozdoby.

Wybraliśmy dla Was kilkanaście białych, niebieskich i czarnych dodatków łazienkowych z home&you. Ciekawi jesteśmy, w jakim kolorze jest Wasza łazienka?

Skomentuj:

Trzy kolory w łazience - który wybrać? Dodatki z home&you