Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wzorowa Łazienka, czyli czas na zmiany

red.

Jak powinna wyglądać wymarzona łazienka? Edukacyjno-społeczny program i konkurs Wzorowa Łazienka, pomoże całkowicie odmienić szkolne toalety.

Czy pamiętacie toalety w Waszych podstawówkach? Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że nie świeciły one przykładem. Według badań przeprowadzonych w 2014 roku przez GFK na zlecenie marki Domestos, niemal co trzeci uczeń negatywnie ocenia stan toalet w swojej szkole. Aż 58% dzieci uskarża się na brzydki zapach w łazienkach, a ponad połowa narzeka na brak podstawowych środków higieny osobistej - papieru toaletowego czy mydła. Dyrektorzy szkół (choć dostrzegają problem) często nie mają funduszy na remont szkolnych toalet i zaopatrzenie ich w wystarczającą ilość środków higienicznych. Marka Domestos postanowiła "rozprawić się" z tym problemem, uruchamiając drugą edycje programu Wzorowa Łazienka.

Na czym polega program?

Szkoły z całej Polski mogły zgłaszać swoją kandydaturę. Do zgłoszenia należało dołączyć kreatywne zadanie przygotowane przez uczniów. Za pomocą swoich projektów najmłodsi musieli zaprezentować idealną, wzorową, szkolną łazienkę.  Do konkursu można było zgłaszać prace plastyczne, piosenki a nawet przedstawienia. Wszystkie prace należało umieścić w galerii szkoły na stronie konkursowej. O wyniku konkursu decydują głosy internautów. Szkoły mogą wygrać remont łazienki (o wartości 30 tys. złotych i roczny zapas produktów Domestos). Warto dodać, że w pierwszej edycji wzięło udział 375 szkół, nadsyłając łącznie 13 000 prac wykonanych przez dzieci.

Efekty programu robią wrażenie

Zwycięzcą pierwszej edycji konkursu była szkoła podstawowa w Górkach-Grubakach - miejscowości liczącej niewiele ponad 240 mieszkańców. 1 września uczniowie wrócili do szkoły z nowymi ładnymi i funkcjonalnymi łazienkami. Co ważne, łazienka została zrealizowana według pomysłów uczniów. Powstała też toaleta dla niepełnosprawnego ucznia, o którą walczyli rodzice i nauczyciele. Przyznacie chyba, że to udana metamorfoza? Remonty przeszły także łazienki w dwóch innych szkołach. Dodatkowo 100 szkół otrzymało roczny zapas produktów Domestos.

Wielkie brawa dla organizatorów akcji! Jest na szóstkę.

Skomentuj:

Wzorowa Łazienka, czyli czas na zmiany