Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Młodzi designerzy nagrodzeni

Katarzyna Głowacz

POOLSPA ogłosiła wyniku konkursu SPA-ART 2008

Konkurs organizowany jest od 2002 r. Skierowany jest do młodych projektantów, architektów, studentów i absolwentów uczelni plastycznych, wzornictwa i architektury, ale również do ?kreatywnych spoza branży".

''Kierując konkurs do studentów oraz absolwentów wyższych szkół artystycznych i architektonicznych, chcemy zachęcić młodych twórców do poszukiwania inspiracji, nowego, świeżego spojrzenia i oryginalnego podejścia do idei wellness, z którą marka POOLSPA się utożsamia. Dzięki kolejnym edycjom naszego konkursu chcemy pogłębiać kontakty ze środowiskiem akademickim, zdając sobie sprawę, że wśród młodych twórców rozpoczynających swoją przygodę z projektowaniem, można odnaleźć niesamowity potencjał, będący źródłem późniejszych sukcesów w branży designerskiej."

Hasło przewodniej tej edycji to WENNA TWÓRCZA. Uczestnicy konkursu mieli zaprojektować wannę z funkcją hydromasażu. Projekt miał uwzględniać możliwości materiałów, z których wanna będzie wykonana: akrylu, szkła, lub materiałów kompozytowych.

W konkursie nie przyznano pierwszej nagrody. Przyznano natomiast po dwie równorzędne nagrody za miejsce drugie i trzecie. Drugą nagrodę (czek na 8000 złotych) zdobyli Kamil Kiendzierski za projekt ECCENTRIC oraz Jakub Sobiepanek za projekt BATH&SHOWER.

Trzecie miejsce oraz nagrody w wysokości 4000 zł zdobyli Radosław Dziadek i Agnieszka Gałwiaczek za projekt SPARTA oraz Gustaw Lange za projekt MADEMOISELLE.

Zwycięzcy będą mogli wziąć udział w warsztatach designu prowadzonych przez hiszpańskiego projektanta Ramona Benedito. Designer przybędzie do Polski w listopadzie na zaproszenie ROCA POLSKA - organizatora warsztatów.

Prace oceniało jury:

- przewodniczący jury - profesor Tomasz Matuszewski kierownik katedry Designu na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu, Kierownik Zakładu Wzornictwa Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej oraz Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, a także Przewodniczący Komisji Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich

- Renata Kalarus projektantka współpracująca z firmami tj. NOTI, czy IKER, wielokrotnie nagradzana m.in. tytułem Odkrycie Roku w konkursie Rzecz Doskonała, a także nagrodą PRO DECO

- Jarosław Szymański projektant, wykładowca na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego, założyciel i zarządzający biurem projektowym Studio 1do1, które od 2002 roku realizuje projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, architektury oraz architektury wnętrz

- Piotr Koszek - Marketing and Business Development Manager Roca Polska

- Paweł Jędra - dyrektor ds. rozwoju i wdrożeń POOLSPA.

    Więcej o:

Skomentuj:

Młodzi designerzy nagrodzeni