Mieszkanie dla dwóch osób

red.

Na pytanie czytelniczki odpowiadają architektki Alina Badora i Agnieszka Młynarska z biura projektowego TECON.

Projekt mieszkania 61 m2, aut. Alina Badora i Agnieszka Młynarska / TECON
Projekt mieszkania 61 m2, aut. Alina Badora i Agnieszka Młynarska / TECON
aut. Alina Badora i Agnieszka Młynarska / TECON

Pytanie:

Witam serdecznie,

Kupiliśmy z mężem 3-pokojowe mieszkanie o powierzchni 61m kw.
Zastanawiamy się teraz jak rozplanować wnętrze: czy w części dziennej zmieściłby nam się stół z 4 krzesłami?  Sypialnie nie są zbyt duże: 10,68m oraz 10,25m - czy w 1 z sypialni zmieści się 2-osobowe łóżko, jeśli będzie tam również szafa wnękowa?
W mieszkaniu powinno być miejsce na dużo szaf i schowków na nasze rzeczy i ubrania, ale nie wiem, w których miejscach można by je rozplanować, dodatkowo musimy gdzieś jeszcze zmieścić pralkę i suszarkę.
Łazienka również stwarza nam pewne problemy - kształt pomieszczenia nie jest typowy. Chcielibyśmy w niej umieścić prysznic zabudowany szklaną taflą i bez brodzika - gdzie w takim razie umieścić szafki?
Chcielibyśmy wykończyć mieszkanie w stylu minimalistycznym. Nasze kolory do części dziennej to przede wszystkim biały i czarny oraz ciemne drewno. Podłogę w części dziennej będziemy robić z białej żywicy i na ten moment to jest jedyna rzecz, której jesteśmy pewni
Będziemy wdzięczni za przykładową aranżację.

Pozdrawiam,
Anna

 

Odpowiedź:

Przedstawiony projekt mieszkania będzie idealnym rozwiązaniem dla dwóch osób. Wytyczną jaką kierowaliśmy się tworząc tę aranżację, było stworzenie miejsca w którym będzie dużo szaf i schowków. W strefie wejścia (hallu) proponujemy pojemną garderobę, w której znajdzie się miejsce nie tylko na ubrania, ale także na inne rzeczy jak odkurzacz czy deska do prasowania.

Przesunęliśmy ścianę działową pomiędzy dwoma sypialniami w celu poprawienia komfortu użytkowania mieszkania. Dzięki temu zabiegowi powstanie jedna duża sypialnia oraz część wypoczynkowa salonu, w którym zmieści się wygodna narożna sofa ze stolikiem kawowym.

W kuchni zaplanowano dużą wielofunkcyjną wyspę. Zyskamy duży blat roboczy i bardzo nowoczesny układ. W wyspie kuchennej można zainstalować zlew kuchenny, zmywarkę oraz płytę grzewczą. Pochłaniacz również został zamontowany w wyspie. Kiedy jest nam potrzebny możemy go wysunąć a kiedy nie ma potrzeby korzystania z niego jest on zupełnie niewidoczny. Posadzka w białym kolorze została wykonana z żywicy epoksydowej. Utrzymanie jej w czystości będzie znacznie prostsze niż jasnych, czy nawet białych płytek.

Lodówka oraz piekarnik zostały ukryte za frontami, które wykończone zostały w płycie mdf wykonanej w fornirze orzecha amerykańskiego. Z tego samego materiału została wykonana ściana sąsiadująca z lodówką oraz ściana za wyspą kuchenną. Wiszą na tej ścianie proste, podłużne szafki w kolorze białym.

Propozycją na aranżację łazienki jest rezygnacja  z wanny na rzecz wygodnego prysznica typu "walk - in".

Mieszkanie zostało zaplanowane tak, aby stało się wygodną, luksusową przestrzenią dla dwóch dorosłych osób. Wykończenie części ścian w płytach fornirowanych orzechem amerykański  miało za zadanie ocieplenie wnętrza. Dodatki w kolorze czarnym mają na celu podkreślenie luksusowego klimatu wnętrza.

WIZUALIZACJE>>

arch.  Alina Badora, arch. Agnieszka Młynarska

Alina Badora TECONporady architektów, projekty wnętrz

Biuro architektoniczne TECON

Skomentuj:

Mieszkanie dla dwóch osób