Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kawalerka dla singla z psem

red.

Na pytanie czytelniczki odpowiadają architektki Agata Abramczuk i Marta Drzymała z pracowni MADAMA.

Pytanie

Mieszkanko jest malutkie, ale bardzo widne (duże okna od podłogi do sufitu) oraz (przynajmniej latem) poszerzone o ogródek o podobnej powierzchni. Przewidziani lokatorzy to ja i mój pies, więc miejsca powinno nam wystarczyć. Jest to typowa kawalerka, w której deweloper przewidział standardowy układ pomieszczeń (przedpokój, łazienka, pokój i kuchnia), który nie do końca mi odpowiada. Mogłabym pozostawić kuchnię na swoim miejscu, wyburzyć ścianę i stworzyć jedną dużą przestrzeń; z drugiej jednak strony, zależałoby mi na wydzieleniu jakiegoś małego prywatnego kącika, w którym mogłabym zamknąć cały swój bałagan na wypadek nieprzewidzianych gości. Myślałam zatem o tym, aby zrobić w salonie (na ścianie pomiędzy łazienką) mały aneks kuchenny, a w miejscu przewidzianym na kuchnię zrobić małą sypialnię (ew. burząc część ściany i izolując ją ew. jakimiś lekkimi (może szklanymi?) przesuwanymi drzwiami. A może oddzielić część sypialną w jakiś inny sposób? Nie podoba mi się również idea przedpokoju, aczkolwiek dużą wnękę wykorzystałabym chętnie na garderobę, w której mogłabym pomieścić nagromadzone kreacje. Będę wdzięczna za sugestie jak najlepiej urządzić tą przestrzeń.

Marta

Odpowiedź

Najważniejszym zagadnieniem projektowym dla tego mieszkania było podzielnie jego przestrzeni. Stworzenie z jednopokojowego mieszkania dwu pokojowego . Zaprojektowanie  strefy kuchni i salonu tak żeby wydzielić  strefą sypialni. Zabieg ten się udał dzięki przeniesieniu aneksu kuchennego. gdzie Pani Domu ma na uwadze jego pomniejszenie.

Dzięki przeniesieniu kuchni  zyskaliśmy przestrzeń prywatną - sypialnie . W sypialni oprócz łóżka zmieścił się nam się mały kącik do pracy z wydzieloną częścią szafy na książki czy też gadżety  oraz szafa na ubrania. W holu zaś jest bardzo duża garderoba która pomieści resztę ubrań oraz gospodarczych przedmiotów.

Strefa salonu jest oddzielona od sypialni przesuwnymi trzema elementami. Jeden z elementów  jest wykonany z MDF'u reszta szklana. Największe skrzydło zachodzi  na sąsiadujący słup  także cała sypialnia może stanowić część salonu. Otwarta sypialnia daje nam poczucie większej przestrzeni. Rozwiązanie to jest zastosowane również po to , żeby  telewizor był przekręcany i oglądany w sypialni jak i w salonie.  Takie dwa w jednym się sprawdza w tak małych przestrzeniach.

Połączenie posadzki drewnianej z nieregularnym kształtem płytek zdało  świetnie egzamin w tym wnętrzu. Stosując zwykłe płytki byśmy narzucili z góry podział przestrzeni a tak dzięki fikuśnemu kształtowi zyskaliśmy ciekawe połączenie : stref holu z salonem oraz aneksem kuchennym.

Stonowane kolory powiększają optycznie to wnętrze. Beton na ścianach rozwiązanie nie dla każdego  aczkolwiek świetnie wpasowujące  się w klimat nowoczesnych wnętrz. Również dodatki w postaci obrazów polskich młodych artystów bądź kinowych plakatów nadają charakteru z lekką nutą retro. Rozwiązanie stołu który na co dzień jest złożony i stoi za kanapą, w trakcie przebycia gości można go rozłożyć, przesunąć kanapę do ściany i tworzy nam się przestrzeń jadalni.  Lampa montowana na wysięgniku która można przesuwać dowolnie kierując jej kąt padania światła.

Agata Abramczuk, Marta Drzymała

MADAMA

    Więcej o:

Skomentuj:

Kawalerka dla singla z psem