Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mała łazienka w nietypowym kształcie

red.

Na pytanie użytkownika odpowiada architekt wnętrz Alina Badora z  biura architektonicznego TECON.

Pytanie

Witam
Wykańczamy dom i problemem jest mała łazienka, w której chcieliśmy umieścić tylko większą umywalkę i wc. Nie mamy wybranych płytek.  Łazienka na pewno będzie jasna, ale obawiam się, że będzie bardzo pusta. Gdzie umiejscowić umywalkę i wc aby dobrze wyglądały?

Z niecierpliwością czekam na pomoc.

Magdalena Wójcik

Odpowiedź

Zbudowana na ćwiartce koła ubikacja posiada niecodzienną aranżację i adresowana jest przede wszystkim do odważnych osób ceniących indywidualizm i prostotę. Zaskakujący kształt pomieszczenia był inspiracją w projekcie aranżacji tego wnętrza a coś co mogłoby wydawać się ograniczeniem wykorzystano jako atut.

Będąc wewnątrz mamy wrażenie, że znajdujemy się w okrągłym pomieszczeniu. Efekt ten uzyskano dzięki umieszczeniu na dwóch prostopadle leżących ścianach luster. Lustra te pokrywają cała powierzchnię ścian. Zabieg ten powoduje wrażenie pełnego koła widocznego na posadzce i suficie.

Na wprost wejścia ustawiono wolnostojącą umywalkę w kształcie walca. Ściana, na której znajduje się umywalka i ubikacja została wykorzystana jako schowek dla kosmetyków i chemii łazienkowej. Szafki te, znajdujące się nad zabudową stelaży ubikacji, zamykane są bezuchwytowo dzięki czemu uzyskujemy wrażenie jednolitej lustrzanej tafli. Posadzka została wykonana z utwardzonej żywicy syntetycznej i pomalowana na kolor magenty. Oświetlenie to kompozycja papierowych abażurów w kształcie kół o różnych wielkościach. Półokrągłe drzwi do ubikacji zostały schowane w ścianie w kasecie.

Zastosowanie luster w powyższym pomieszczeniu stworzyło wrażenie pełnego koła a mocny, wyrazisty kolor posadzki wprowadza do zwykłej toalety klubowy klimat.

architekt Alina Badora,

Biuro architektoniczne TECON
 
    Więcej o:

Skomentuj:

Mała łazienka w nietypowym kształcie