Mieszkanie singielki

red.

Na pytanie użytkowniczki odpowiadają architekci wnętrz Alina Badora oraz Juan Murphy z  biura architektonicznego TECON.

salon, kawalerka, aneks kuchenny
Salon z aneksem kuchennym - mieszkanie singielki
aut. Alina Badora i Juan Murphy / TECON

 

Pytanie

 

Witam,


W niedługim czasie będę odbierała swoje pierwsze mieszkanie. Urządzanie okazuje się ogromnym wyzwaniem. Bardzo zależy mi by było ono jak najbardziej funkcjonalne dlatego bardzo proszę o pomoc w jego aranżacji. Największym wyzwaniem jest salon z aneksem kuchennym, w którym chciałabym urządzić również miejsce do pracy. Chciałabym utrzymać całe pomieszczenie w szarej tonacji i nie wiem jakie dodatkowe kolory dobrać do salonu, aneksu i przedpokoju by całość miała harmonijny charakter.


Dziękuję za pomoc

Anna.

 

Odpowiedź

Małe mieszkania zawsze są wyzwaniem. Naszym zamierzeniem było stworzyć miejsce nowoczesne i proste jednocześnie, którego charakter podkreśla ciepła kolorystyka dodatków. Adresatem tego projektu może być młoda, dynamiczna osoba ceniąca sobie indywidualizm i komfort.

 

Dokonanych zostało kilka małych ale istotnych zmian. Najważniejszą zmianą jest zastąpienie ściany działowej pomiędzy kuchnią a korytarzem przesuwanym, perforowany panelem umieszczonym w profilach aluminiowych pozwalających na jego swobodne przemieszczanie. Panel taki można wykonać z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF. Kiedy korzystamy z korytarza - panel przysłania część kuchenną. Kiedy chcemy usiąść przy blacie w kuchni, panel możemy przesunąć w stronę drzwi wejściowych powiększając dostępną przestrzeń.

 

Zostały także przesunięte drzwi wejściowe do łazienki a w dobudowanej wnęce znalazło się miejsce na pralkę.

 

Kuchnia została rozmieszczona w kształcie litery U. Piekarnik i lodówka znalazły się pod blatem dzięki czemu uzyskujemy sporo dodatkowego miejsca.

 

Pomimo tego, że powierzchnia mieszkania jest dość mocno ograniczona układ pozwala na wydzielenie całkiem wygodnej sypialni z wysoką szafą wnękową.

 

Aby nie pomniejszać optycznie tego wnętrza kolorem dominującym jest biel przełamana delikatnymi pastelowymi kolorami. Mocniejszy akcent kolorystyczny zastosowany został w kuchni w postaci szyby barwionej na kolor czerwony.

 

 

 

Alina Badora, Juan Murphy

Biuro architektoniczne TECON

 


Skomentuj:

Mieszkanie singielki