Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Problem z kolorami w mieszkaniu

red.

Na pytanie użytkowniczki odpowiada architekt wnętrz Alina Badora  z  biura architektonicznego TECON.

Pytanie:

Witam serdecznie,
proszę o pomoc w doborze kolorów do naszego mieszkania. Salon jest razem z aneksem. Meble kuchenne są w kolorze cappuccino z białymi blatami, w kształcie U . Stół i krzesła białe. W części wypoczynkowej jasny brązowy narożnik, biały lakierowany stolik i biała meblościanka. Panele w całym mieszkaniu (poza łazienką) są jasne w kolorze klon patyna. Nie mam pomysłu jak pomalować ściany, oraz przestrzeń między szafkami kuchennymi aby było ładnie i przytulnie. Nie mam zupełnie pomysłu na korytarz, który łączy się z salonem, gdyż zrezygnowaliśmy z drzwi. W pomieszczeniu gospodarczym jest duża szafa, także w przedpokoju nie jest już potrzebna. Kolejny problem, to kolory w sypialni. Meble będą szaro beżowe. Niestety nie mamy zdjęć, gdyż odbiór mieszkania mamy dopiero na początku lipca. W załączniku aranżacja zasugerowana przez dewelopera.
Okna są do samej ziemi. Narożnik będzie stał w tym miejscu co na  planie (jasny brązowy), biały stolik również tak samo. Nie będziemy mieli foteli. Stół (biały) będzie miał 160cm długości do tego krzesła. Jakie kolory, jakie lampy, jaki kolor dywanu w salonie...? Jedynie łazienka jest już wybrana. Chociaż okazało się, że będzie problem z odpływem w łazience gdyż developer zrobił tylko 1 odpływ (w rogu przy ubikacji) i zastanawiamy się jak teraz pociągnąć odpływ z pralki żeby nie powstały dziwne zabudowy i schodki.

Pozdrawiam i czekam na pomoc
Anna

Odpowiedź:

Na dołączonej prezentacji przedstawiamy proponowane zestawienie kolorystyczne.

A ponadto, zgadzam się z Czytelniczką, że drzwi do salonu należy zlikwidować a otwór drzwiowy wykonać na całą wysokość kondygnacji. Powiększy to optycznie całe wnętrz.

Proponuję jednak zostawić drzwi do garderoby ponieważ jest to wnętrze gdzie przechowujemy różne rzeczy i powinno być ono naszym zdaniem zamknięte.

U rządzenia sanitarne w łazience powinny być rozmieszczone w taki sposób, aby ich odległość od pionów kanalizacyjnych nie przekraczała maksymalnie 1-go metra dla miski
ustępowej i 3 metrów dla pozostałych urządzeń. W łazience czytelniczki warunki te są spełnione, a podłączenie instalacji może być poprowadzone i ukryte w ścianach. W łazience proponujemy schować pralkę w zabudowie meblowej a nad stelażem systemu podtynkowego umieścić szafki, których fronty mogą zostać pokryte lustrem.

Na przesłanym rzucie propozycja rozmieszczenia kuchni znajduje się daleko od szachtu instalacyjnego co moim zdaniem może być kłopotliwe technicznie i powodować wzrost kosztów wykończenia. Z uwagi że kuchnia jest w całości otwarta na pokój zabudowa kuchni powinna być jak najbardziej „zamknięta”. Można zastosować lodówkę do zabudowy meblowej. W ten sposób uzyskamy bardziej eleganckie wnętrze i dodatkową szafkę nad lodówką. Szafki wiszące proponuję wykonać do sufitu przez co zyskamy dodatkowe miejsce przechowywania oraz ukryjemy rurę "spiro" łączącą okap z wentylacją.

Alina Badora / TECON

    Więcej o:

Skomentuj:

Problem z kolorami w mieszkaniu