Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Farby. Morze możliwości

Monika Grabowska

Ściana wyglądająca jak ogromna tablica? A może ściana z perłowym połyskiem zmieniająca kolor w zależności od kąta padania światła? Poszukaj nowych rozwiązań do Twojego domu. Zobacz kilka ciekawych pomysłów

W dzisiejszych czasach rynek wyposażenia wnętrz zmienia się bardzo szybko. Dotyczy to również mniej zauważalnych elementów, takich jak farby.

Pojawiło się kilka ciekawostek i nowości o których powinniśmy wiedzieć, zanim wybierzemy się na zakupy.

Do tablicy! Benjamin Moore oferuje farbę tablicówkę, którą można zastosować nie tylko w szkole. Ciekawym efektem będzie ściana w korytarzu lub kuchni o fakturze i wyglądzie tablicy, na której możemy zostawiać domownikom informacje albo zabawne obrazki narysowane kredą.

Firma Benjamin Moore ma inne ciekawe propozycje:farbę akrylową brokatową (Glitter Finisz), farbę dającą fakturę piaskowca (Latex Texture Paint Sand Finisz), farbę dająca metaliczne efekty we wnętrzu w kolorach perły, złota, brązu, srebra lub miedzi (Metallic Glaze) i farbę fosforyzującą (Glow in the Dark Finish).

Kanadyjska firma Para w ofercie ma farbę dekoracyjną Cracle Glaze, dzięki której można uzyskać efekt popękanej, starej farby.

Inna farba tej firmy- Clear Glaze- jest farbą dekoracyjną, dzięki której można uzyskać różnorodne ciekawe efekty: efekt skóry, rdzy, płynącej wody i płótna.

Złota i srebrna lazura firmy Caparol (Capadecor Arte-Lasur), pozwoli uzyskać bardzo dekoracyjny, bogaty efekt na ścianie.

Farba dla alergików została stworzona przez firmę Beckers głównie z myślą o dzieciach. Nie zawiera żadnych substancji uczulających.

Farby z lateksem ułatwiają utrzymanie ścian w czystości. Można je przecierać wilgotną szmatką kiedy się zabrudzą, sprawdzają się w wilgotnych pomieszczeniach (kuchnia, łazienka). Taką farbę w swojej ofercie ma firma Tikkurila. Jest to fiński producent. Firma oferuje też serię farb dekoracyjnych Taika. Mają one perłowy połysk. Można je stosować nie tylko do ścian, ale też do mebli. Dzięki szablonom, można stworzyć na ścianach ciekawe ornamenty. Do wyboru są trzy rodzaje farby. Farba akrylowa do ścian i mebli TAIKA Pearl Paint. Na bazie srebrnego i złotego koloru, można uzyskać 12 różnych odcieni. Sugerowana cena srebrnej bazy (0,9 litra) to 109, 80 złotych. Druga farba TAIKA Pearl Glaze jest półprzezroczysta i jest stosowana jako powłoka wykończeniowa. Sugerowana cena srebrnej bazy (0,9 litra) to 86, 27 złotych. Bardzo ciekawy efekt daje trzecia farba : TAIKA two-coloured Pearl Glaze, która jest w kontrastowych odcieniach: złoto-srebrnym, miedziano- turkusowym, czerwono-zielonym, niebiesko-żółtym i liliowo-zielonym. Odcień zmienia się, w zależności od kąta patrzenia na ścianę i od oświetlenia. Sugerowana cena (0,9 litra) to 120, 78 złotych.

Podobne farby znajdziemy w ofercie innych firm, np. Caparol.

    Więcej o:

Skomentuj:

Farby. Morze możliwości