Nagrody TOP DESIGN award rozdane

red.

Znamy już wyniki konkursu TOP DESIGN award. Jurorzy uhonorowali prestiżowymi statuetkami 5 produktów.

Fotel bujany, Patricia Urquiola
Fotel bujany/ prod. Kettal, proj. Patricia Urquiola
pracownia fotograficzna FOTOBUEN

Jurorzy - eksperci w zakresie designu, przedstawiciele świata nauki, instytucji, mediów oraz praktycy wybrali laureatów nagrody. 5 marca podczas wernisażu arena DESIGN 2012 zostały ogłoszone wyniki.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło kilkadziesiąt produktów. W pierwszym etapie wytypowano 17 finalistów. Wszystkie produkty, które przeszły preselekcje jury, któremu przewodniczył Janusz Kaniewski, można było zobaczyć na wystawie TOP DESIGN podczas arena DESIGN w Poznaniu.

Decydującemu spotkaniu jury przewodniczył  francuski projektant Francois Azambourg. Po kilkugodzinnych oględzinach wszystkich produktów, zapoznaniu się ze szczegółową dokumentacją techniczną i długich obradach jury podjęło decyzję. Nagrodę otrzymało 5 produktów zdecydowanie wyróżniających się pod względem wzornictwa.

TOP DESIGN award 2012

Oto laureaci nagrody TOP DESIGN award 2012:

Fotel bujany/ prod. Kettal, proj. Patricia Urquiola (grupa tematyczna: przestrzeń domowa)

Charakteryzuje się połączeniem aluminiowej konstrukcji i rewolucyjnego trójwymiarowego włókna Nido d'Arpe. To mikro-reprodukcja włókna organicznego: filtru kawowego, widzianego pod mikroskopem. Włókno jest innowacyjne zarówno pod względem stylu i faktury zastosowanej jako warstwa powlekająca aluminiową konstrukcje foteli, sof i krzeseł bujanych. Warstwę wykonano z potrójnie grubego, trójwymiarowego splotu.

System BLUE® CHILLED & SPARKLING 31323000 /prod. GROHE, proj. Paul Flowers (grupa tematyczna: kuchnia)

System filtruje wodę, schładza ją do odpowiedniej temperatury pomiędzy 4 a 10 stopni Celsjusza i serwuje ją niegazowaną, lekko gazowaną lub gazowaną prosto z baterii. System to połączenie atrakcyjnego wyglądu stylowej baterii, wysokiej jakości filtra, schładzarki i saturatora.

Sauna Vitrium/ prod. Klafs, proj. Klafs GmbH (grupa tematyczna: łazienka, wellness)

Sauna VITRIUM z czystego szkła elegancko otwiera się na przestrzeń. Jej zalety to niewidoczne prowadzenie oświetlenia i przewodów sterowniczych oraz widoczna konstrukcja ergonomicznie zoptymalizowanych leżanek. Projekt wyróżniono nagrodą IF Design Award Gold.

Tramwaj TRAMINO/ prod. Solaris, proj. Jens Timmich (grupa tematyczna: motoryzacja i transport publiczny)

Tramino to niskopodłogowy tramwaj składający się z pięciu członów. Wysokość podłogi tramwaju nad główką szyny to zaledwie 350 mm. We wnętrzu tramwaju nie ma żadnych stopni. Może on zabrać na pokład do 229 osób, z czego 48 osób na miejscach siedzących. Na ścianach bocznych tramwaju zamontowano specjalne szyny, do których mocowane są siedzenia. Układ miejsc siedzących może być w łatwy sposób zmieniony, w zależności od potrzeb przewoźnika.

Wzór cyfrowy PAINT SPLATTER/ prod. Shattdecor, proj. dział Design Schattdecor AG pod kierownictwem Claudii Kuechen (grupa tematyczna: wyposażenie wnętrz)

To przykład na to, jak pozorny chaos na podłodze w malarskiej pracowni może być inspiracją do powstania dekoru. Paint Splatter to interpretacja plam, zacieków oraz smug farby na powierzchni papieru. We wnętrzach może prezentować się szczególnie ciekawie w połączeniu z innymi surowymi materiałami, takimi jak cegła czy stal.

 

Nagrody TOP DESIGN award są równoważne. Produkty będzie można oglądać podczas największych imprez wystawienniczych odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Zdjęcia nagrodzonych produktów>>

Skomentuj:

Nagrody TOP DESIGN award rozdane