Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nagrody TOP DESIGN award rozdane

red.

Znamy już wyniki konkursu TOP DESIGN award. Jurorzy uhonorowali prestiżowymi statuetkami 5 produktów.

Jurorzy - eksperci w zakresie designu, przedstawiciele świata nauki, instytucji, mediów oraz praktycy wybrali laureatów nagrody. 5 marca podczas wernisażu arena DESIGN 2012 zostały ogłoszone wyniki.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło kilkadziesiąt produktów. W pierwszym etapie wytypowano 17 finalistów. Wszystkie produkty, które przeszły preselekcje jury, któremu przewodniczył Janusz Kaniewski, można było zobaczyć na wystawie TOP DESIGN podczas arena DESIGN w Poznaniu.

Decydującemu spotkaniu jury przewodniczył  francuski projektant Francois Azambourg. Po kilkugodzinnych oględzinach wszystkich produktów, zapoznaniu się ze szczegółową dokumentacją techniczną i długich obradach jury podjęło decyzję. Nagrodę otrzymało 5 produktów zdecydowanie wyróżniających się pod względem wzornictwa.

Oto laureaci nagrody TOP DESIGN award 2012:

Fotel bujany/ prod. Kettal, proj. Patricia Urquiola (grupa tematyczna: przestrzeń domowa)

Charakteryzuje się połączeniem aluminiowej konstrukcji i rewolucyjnego trójwymiarowego włókna Nido d'Arpe. To mikro-reprodukcja włókna organicznego: filtru kawowego, widzianego pod mikroskopem. Włókno jest innowacyjne zarówno pod względem stylu i faktury zastosowanej jako warstwa powlekająca aluminiową konstrukcje foteli, sof i krzeseł bujanych. Warstwę wykonano z potrójnie grubego, trójwymiarowego splotu.

System BLUE® CHILLED & SPARKLING 31323000 /prod. GROHE, proj. Paul Flowers (grupa tematyczna: kuchnia)

System filtruje wodę, schładza ją do odpowiedniej temperatury pomiędzy 4 a 10 stopni Celsjusza i serwuje ją niegazowaną, lekko gazowaną lub gazowaną prosto z baterii. System to połączenie atrakcyjnego wyglądu stylowej baterii, wysokiej jakości filtra, schładzarki i saturatora.

Sauna Vitrium/ prod. Klafs, proj. Klafs GmbH (grupa tematyczna: łazienka, wellness)

Sauna VITRIUM z czystego szkła elegancko otwiera się na przestrzeń. Jej zalety to niewidoczne prowadzenie oświetlenia i przewodów sterowniczych oraz widoczna konstrukcja ergonomicznie zoptymalizowanych leżanek. Projekt wyróżniono nagrodą IF Design Award Gold.

Tramwaj TRAMINO/ prod. Solaris, proj. Jens Timmich (grupa tematyczna: motoryzacja i transport publiczny)

Tramino to niskopodłogowy tramwaj składający się z pięciu członów. Wysokość podłogi tramwaju nad główką szyny to zaledwie 350 mm. We wnętrzu tramwaju nie ma żadnych stopni. Może on zabrać na pokład do 229 osób, z czego 48 osób na miejscach siedzących. Na ścianach bocznych tramwaju zamontowano specjalne szyny, do których mocowane są siedzenia. Układ miejsc siedzących może być w łatwy sposób zmieniony, w zależności od potrzeb przewoźnika.

Wzór cyfrowy PAINT SPLATTER/ prod. Shattdecor, proj. dział Design Schattdecor AG pod kierownictwem Claudii Kuechen (grupa tematyczna: wyposażenie wnętrz)

To przykład na to, jak pozorny chaos na podłodze w malarskiej pracowni może być inspiracją do powstania dekoru. Paint Splatter to interpretacja plam, zacieków oraz smug farby na powierzchni papieru. We wnętrzach może prezentować się szczególnie ciekawie w połączeniu z innymi surowymi materiałami, takimi jak cegła czy stal.

Nagrody TOP DESIGN award są równoważne. Produkty będzie można oglądać podczas największych imprez wystawienniczych odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Skomentuj:

Nagrody TOP DESIGN award rozdane