Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs w ramach Gdynia Design Days 2012

red.

Twój projekt może promować program "Kultura się liczy"

Narodowe Centrum Kultury, Kaniewski Haute Design oraz festiwal Gdynia Design Days zapraszają do udziału w konkursie pt. "Kulturalny Gadżet" na projekt gadżetu promującego program realizowany przez Narodowe Centrum Kultury pod nazwą "Kultura się liczy".

Program "Kutura się liczy" zainicjowany został w styczniu 2010 roku przez Narodowe Centrum Kultury. Kultura zaliczana jest często wyłącznie do sfery generującej koszty. Postrzegana jest jako luksus, nadprogramowy bonus. Tymczasem, to ona sprzyja rozwojowi społeczno-gospodarczemu. Uczestniczy w nim za sprawą przemysłów kreatywnych. Ważny jest też jej wpływ pośredni, w postaci podtrzymywanych przez kulturę norm sprzyjających innowacyjności, kreatywności, wspólnemu działaniu, zaufaniu i tworzeniu kapitału społecznego.

Celem programu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat znaczenia kultury i jej prorozwojowego potencjału w różnych segmentach życia społecznego, w tym również w gospodarce.

Na laureatów konkursu czekają nagrody o łącznej wartości 7 000 zł oraz możliwość realizacji zwycięskich projektów przez Narodowe Centrum Kultury.  W ramach konkursu przyznana zostanie nagroda główna oraz dwa wyróżnienia. Wręczenia nagród odbędzie się 8 lipca 2012 roku podczas Gdynia Design Days.

Projekty można zgłaszać do 29 czerwca. Należy je przesłać na adres kulturalnygadzet@kaniewskidesign.com.

    Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs w ramach Gdynia Design Days 2012