Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

II Festiwal Designu i Kreatywności Dla Dzieci

red.

Concordia Design w Poznaniu zaprasza dzieci i rodziców.

13-14 października w Concordia Design w Poznaniu odbędzie się II Festiwal Designu i Kreatywności Dla Dzieci. Na wszystkich odwiedzających czeka moc atrakcji: wystawa, warsztaty, laboratorium testowania zabawek i przedmiotów zaprojektowanych dla dzieci, kiermasz, spektakl teatralny, strefa chill-out i specjalne menu. Rodzice będą mogli wysłuchać wykładów z zakresu psychologii wychowania.

Pierwsza edycja festiwalu cieszyła się ogromną popularnością (zobaczcie naszą relację!). Przez dwa dni jego trwania Concordię odwiedziło ponad 1600 dzieci. Tak duże zainteresowanie, skłoniło organizatorów do przygotowania kolejnej edycji, jeszcze w tym roku. Celem październikowego wydania jest uwrażliwienie rodziców na wybór wydarzeń, aktywności czy przedmiotów dla dzieci, które rozwijają naturalną kreatywność najmłodszych, budzą talenty i edukują.

Program II edycji Festwalu Designu i Kreatywności Dla Dzieci podzielony został na kilka stref.

Zaglądaj - z okazji premiery książki Sebastiana Cichockiego "S.Z.T.U.K.A", Wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało wystawę o tym samym tytule. Do czarnych, tajemniczych kubików zaglądać będzie można przez specjalne otwory. Ukryte we wnętrzu ilustracje Aleksandry i Daniela Mizielińskich z książki "S.Z.T.U.K.A" zyskiwać będą nowy wymiar. Efektowna grafika zamieni się w miniaturowy teatr światła i cienia. Wystawa czynna będzie w sobotę (13.10) w godz. 11.00-18.00 i w niedzielę (14.10) w godz. 10.00-18.00

Testuj - podczas Festiwalu będzie działała przestrzeń-laboratorium, w którym producenci zabawek, mebli dziecięcych i akcesoriów oddadzą swoje produkty do testowania. Nie od dziś wiadomo, że dzieci są najlepszymi krytykami! Będzie to wyjątkowa okazja, żeby bezkarnie pisać po meblach, sprawdzać co potrafią znieść klocki itd.

Baw się - w specjalnej kreatywnej strefie dzieci będą mogły bawić się i uczyć projektowania. Zrobią mydło o dowolnym zapachu i kolorze, stworzą własne kolorowanki i wydrukują ją w Concordia Print, zaprojektują własny kubek. Dla chętnych profesjonalna sesja fotograficzna!

Kreuj - specjalnie na Festiwal powstał program kilkunastu warsztatów dla dzieci w wieku 2-11 lat. Warsztaty mają bardzo zróżnicowane scenariusze. Wśród nich m.in. projektowanie domków nie tylko dla lalek, budowanie ulic ulubieńców, wysp Polinezji i najbardziej zakręconych budowli Lego. Dzieci będą projektować, produkować i fabrykować!

Projektuj - w czasie festiwalowych warsztatów powstanie wiele prac. Dzieci będą z nich tworzyć zmieniającą się, interaktywną galerię. Jak będzie wyglądała? To zależy od kreatywności uczestników. Dzieci same decydować będą, które prace wyeksponują i w jaki sposób. Będą musiały wykazać zmysłem estetycznym, umiejętnościami pracy w grupie oraz negocjacji.

Doświadczaj - na najmłodszych uczestników Festiwalu (w wieku od 1,5 roku do 5 lat) czekają spektakle Studia Teatralnego Blum. Pierwszego dnia Hopek i Siupek wyczarują miękką, barwną i przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy w spektaklu "Co to?". Drugiego dnia odbędzie się spektakl "Śpiewanki", podczas którego dzieci wyruszą do magicznej krainy dźwięków.  Spektakle odbywają się o 10.00, 11.30 i 13.00. Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Obowiązuje rezerwacja miejsc (kom. 666 987 001 lub marketing.blum@gmail.com).

Poznawaj - podczas Festiwalu odbędą się dwa wykłady z zakresu psychologii wychowania. Zainaugurują one cykl Akademii Rodzica w Concordia Design. Tematem przewodnim będzie rozwój kreatywności u dzieci. 13 października o godz. 15.15 wysłuchać będzie można wykładu "Mały Mozart? Jak stymulować rozwój umysłowy niemowlaka?", który poprowadzi psycholożka Marcelina Westphal. Drugiego dnia festiwalu o godz. 15.15 Eliza Wolańczyk, trenerka, psychopedagożka, coach zawodowy i personalny poprowadzi wykład "Dziecięcy geniusz wyobraźni". Obowiązują zapisy (kids@concordiadesign.pl)

Odpocznij - w trefie wypoczynku na chwilę relaksu będą mogli liczyć wszyscy nasyceni wrażeniami. Na dzieci i rodziców czekać tu będą wygodne pufy, książki i audiobooki  z bajkami i wierszami. Relaks umilać będzie Baby Radio. Dla zainteresowanych tajnikami radia powstanie mini studio, z którego będzie można nadać prawdziwe wiadomości!

Kupuj - już tradycyjnie odbędzie się kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów dla dzieci. Znajdą się tu produkty łączące estetykę z funkcjonalnością. Będą lalki, przytulanki, drewniane zabawki, poduszki, koce, piórniki, książki, zabawki i wiele, wiele innych.

Skomentuj:

II Festiwal Designu i Kreatywności Dla Dzieci