III edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci

red.

Już po raz trzeci Concordia Design - centrum innowacji, designu i kreatywności w Poznaniu, szykuje najmłodszym prawdziwe święto

25-26 maja Concordia Design w Poznaniu zaprasza na trzecią edycję Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Na najmłodszych czeka blisko 300 miejsc na warsztaty rozwijające kreatywność. W programie znaleźć można także spektakle dla dzieci Studia Teatralnego Blum, kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów i laboratorium zabawek, czyli strefa testowania. Tegoroczną nowością jest wystawa Design by Concordia Kids w pełni stworzona przez dzieci.

"Dla dzieci, przez dzieci" to idea przyświecająca tej edycji.To najmłodsi tworzą specjalne produkty, wcześniej je testując, co gwarantuje ich adekwatność do danego przedziału wiekowego i użyteczność danych marek w świecie dziecka. Na wystawie "Design by Concordia Kids zaprezentowane zostaną eksponaty wcześniej stworzone przez najmłodszych dla ich rówieśników, którzy przyjdą na Festiwal. Każdy będzie mógł dobudować element do powstałej ekspozycji, lub stworzyć swoją własną, inspirując się pracami małych twórców. Po zakończeniu Festiwalu wystawa będzie pokazywana na innych imprezach związanych z designem w całej Polsce.

Idea "Dla dzieci, przez dzieci" to nie tylko wystawa. W pacynkowym spektaklu teatralnym nie tylko zagrają dzieci, ale także wcześniej stworzą jego scenariusz i lalki kukiełkowe. Najmłodsi przygotują również specjalną, festiwalową książkę kucharską, dzięki której będzie można spróbować dań z ekologicznego Menu by Concordia Kids. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach kulinarnych i przygotować dania ze stworzonej książki kucharskiej.

Uczestnicy Festiwalu będą również kreatorami mody. Opracują projekt nadruku na koszulce marki "Czesiociuch", a założyciel marki Czesław Mozil wybierze najlepszy projekt. Koszulkę będzie można kupić podczas Festiwalu w "Czesiociuchowym" sklepie.

Jakie inne atrakcje czekają na uczestników Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci?

Na kiermaszu dobrze zaprojektowanych przedmiotów, każdy znajdzie coś dla siebie. Do kupienia będą niestandardowo wydane książki, niezwykłe przytulające się lale i misie, pluszowe potwory, miękkie poduszki i niszowe ubrania dla dużych i małych.

Laboratorium Zabawek będzie przestrzenią, gdzie odważni projektanci oddadzą swoje zabawki w ręce najmłodszych. Organizatorzy wychodzą z założenia, że produkty dla dzieci muszą być najpierw przetestowane przez nie same.

Festiwal to także blisko dwadzieścia warsztatów kreatywnych i ponad 300 miejsc dla dzieci. W programie chociażby projektowanie wigwamu, zakręcone budowle z klocków lego, podróże z Zakamarkowymi bohaterami, a także treningi kreatywności dla dzieci.

Najmłodsi uczestnicy (1,5-5 lat) wraz z rodzicami, będą mogli obejrzeć spektakle niezwykle popularnego Studia Teatralnego Blum. Widzowie wyruszą do krainy dźwięku w spektaklu "Zaśpiewanki" a także poszukają bajki mieszkającej w wielkiej księdze, w spektaklu "Książeczka Bajeczka".

Organizatorzy zadbają też o strefę wypoczynku. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można poczytać lub poprzeglądać książki, siedząc na wygodnych pufach i słuchając relaksującej muzyki z Baby Radio.

Tegoroczna edycja odbędzie się w weekend 25-26 maja w Concordia Design w Poznaniu w godzinach od 11:00 do 18:00.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.concordiadesign.pl

Skomentuj:

III edycja Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci