Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Startuje Ćmielów Design Studio

red.

30 września w Polskich Fabrykach Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. odbędzie się inauguracja Ćmielów Design Studio.

"Przemysł - sztuka - rzemiosło. Nowe oblicze polskiej porcelany" to myśl przewodnia nowej pracowni, która powstała, aby łączyć kilkuwiekową tradycję wyrobu polskiej porcelany z nowoczesnym designem.

Ćmielów Design Studio jest miejscem współpracy pomiędzy projektantami z całego świata, a polskim przemysłem, platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Zadaniem nowej pracowni jest łączenie współczesnych artystycznych inspiracji, wielowiekowej tradycji manufaktury ćmielowskiej i szlachetnego materiału. A wszystko po to, by tworzyć współczesną ceramikę na światowym poziomie. Tym nowatorskim na skalę kraju przedsięwzięciem kieruje Marek Cecuła - uznany projektant i artysta ceramik.

W zaadaptowanej przestrzeni Polskich Fabryk Porcelany zostały już opracowane pierwsze projekty i wzory. Efektem są dwie kolekcje z nowej linii sygnowanej "Ćmielów Design Studio" - New Atelier i Touch od Blue, które wyróżniono w tegorocznym plebiscycie "Must Have", organizowanym przez Łódź Design.

Uroczysta inauguracja pracowni odbędzie się 30 września 2013 roku. Gościem specjalnym będzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

    Więcej o:

Skomentuj:

Startuje Ćmielów Design Studio