Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Festiwal Designu dla dzieci - Ene Due De

red.

Już 31 maja i 1 czerwca 2014 zapraszamy do Concordia Design w Poznaniu na IV edycję Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci. Dwa dni świetnej zabawy (nie tylko dla najmłodszych) zapewnione!

Festiwal Designu i Kreatywności to wydarzenie w pełni poświęcone najmłodszym odbiorcom. To dwa dni tworzone dla nich i przez nich. W programie blisko 400 miejsc na warsztatach  rozwijających kreatywność i innowacyjność dzieci, spektakle dla najmłodszych Studia Teatralnego Blum i kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów. Najważniejszym punktem na mapie festiwalu jest interaktywna wystawa Ene Due De w pełni zaprojektowana i stworzona przez dzieci dla dzieci.

- Dlaczego Ene Due De? Ponieważ jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z poprzednich edycji i mamy dojrzalszą wizję tego, na czym nam zależy. Wyliczamy najważniejsze pojęcia i osiągnięcia i na pierwszym miejscu zdecydowanie plasuje się  Ene Due De.sign - mówią organizatorzy.

Poznański festiwal jest pierwszym w Polsce, w którym projektowanie jest najważniejsze i którego centralnym wydarzeniem jest wystawa w pełni tworzona przez dzieci. Najmłodsi stają się projektantami i razem z ekspertami uczestniczą w „dorosłym” procesie projektowym. Festiwal jest finałem tego twórczego procesu, który rozpoczynał się warsztatami kilka tygodni wcześniej.  Oprócz tego, chcąc pobudzać kreatywność najmłodszych, odwiedzający (mali i duzi) będą mogli wziąć udział w warsztatach, obejrzeć spektakle i zrobić zakupy.

Idea Festiwalu

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w maju 2011 roku i była to pierwsza tego typu impreza w Poznaniu. Oprócz kiermaszu dobrze zaprojektowanych produktów dla dzieci, który wydawał się dość oczywistym pomysłem, organizatorzy chcieli zaproponować najmłodszym odbiorcom coś więcej. Dlatego właśnie głównym celem festiwalu jest pobudzanie kreatywności i innowacyjności, która jest naturalną cechą wszystkich dzieci.
Ostatnią, III edycję festiwalu odwiedziło kilka tysięcy osób.

Ponieważ stale zdobywamy nowe doświadczenia wynikające z obserwacji dzieci, zmienia się również koncept festiwalu. Ciągle szukamy nowych produktów, warsztatów i innych aktywności, dzięki czemu z roku na roku robi się coraz ciekawiej.

Interaktywna wystawa

Wystawa Ene Due De to autorski koncept, który zakłada tworzenie eksponatów przez dzieci i dla dzieci. Każdy eksponat ma swojego partnera (może to być firma lub instytucja) - żeby go stworzyć dzieci spotykają się na warsztatach kilka tygodni przed festiwalem i wspólnie nad nim pracują. Na tegorocznej wystawie znajdą się m.in. prototypy prawdziwej biżuterii zaprojektowanej przez dzieci dla mam, drzewo, które jest świetlną, napędzaną korbkami i oszczędzającą prąd instalacją,  czy poduszkowiec - miękki i przyjazny pojazd stworzony z masy poduszek.

Wystawa prezentowana podczas festiwalu jest efektem przedfestiwalowych warsztatów. Dodatkowo, przy każdym eksponacie znajduje się stanowisko interaktywne, które pozwala małym odwiedzającym stworzyć swój własny, kolejny eksponat, który można z sobą zabrać do domu. Dzięki temu wszystkie dzieci stają się współtwórcami wystawy, a ona sama zmienia się przez cały festiwal. Wystawa z eksponatami małych projektantów będzie pokazywana nie tylko w Poznaniu - będzie jeździła po całym kraju i uczestniczyła w wielu ciekawych wydarzeniach i innych festiwalach. Będziecie zaskoczeni pomysłami małych twórców!

Kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć i kupić dobrze zaprojektowane produkty dla dzieci. Książki, zabawki, ubrania, akcesoria - dla rodziców kiermasz to wspaniała okazja do zakupów "mądrych" przedmiotów dla dzieci, a dla polskich marek - doskonały sposób na promocję własnych produktów. Wśród wystawianych marek są także takie, które są jeszcze zupełnie nieznane, jak na przykład Zakamarki czy CzesioCiuch.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że wszystkie rzeczy można kupić w jednym miejscu, a przyjemność zakupów połączyć z udziałem w warsztatach, czy rodzinnym obiadem w restauracji. Tutaj również niespodzianka - na dziecięcym festiwalu designu i kreatywności również menu zostało stworzone specjalnie dla dzieci - z pewnością będzie w czym wybierać i nawet największe niejadki znajdą dla siebie jakiś smakołyk.

Warsztaty

Czas na kreatywne zajęcia w grupach dla maluchów i dla starszaków, dla tych, którzy lubią tworzyć, budować, zmieniać i wymyślać - podczas dwóch weekendowych dni festiwalu organizatorzy proponują kilkanaście różnych warsztatów. Wszystkie z nich pobudzają kreatywność, rozwijają wyobraźnię, pozwalają stworzyć coś osobistego, co można z sobą zabrać do domu gwarantując dobrą zabawę.

Będzie można m.in. wraz z projektantką Magdą Hasiak zaprojektować z starej sukienki nową, polecieć w kosmos zaprojektowaną przez siebie rakietą NASA, zostać  profesjonalnym DJ'em mixującym i tworzącym muzykę, czy stworzyć makietę budynku Szkoły Marzeń. Godny uwagi jest również warsztat organizowany przez Instytut Adama Mickiewicza podczas którego mali projektanci będą projektować dziecięcy gadżet promujący Polskę za granicą. Koszt wzięcia udziału w warsztatach to 25 zł za osobę. Zapisy przez stronę internetową.

Inne przyjemności

Najmłodszych widzów (1,5-5 lat) z rodzicami, z pewnością zainteresują spektakle niezwykle popularnego Studia Teatralnego Blum, a także organizowane przez nie dziecięce karaoke. Po kreatywnym wysiłku dzieci razem z opiekunami mogą w specjalnie przygotowanej strefie wypoczynku leżąc na wygodnych pufach posłuchać pięknych bajek lub specjalnego, dziecięcego radia. Po warsztatach, obejrzeniu wystawy i innych atrakcjach, maluchy mogą też odpocząć grając w wiele planszowych gier. Całe 2 festiwalowe dni są wypełnione kreatywnymi atrakcjami po brzegi - czas spędzony na festiwalu Ene Due De na pewno nie będzie stracony!

Przypominamy! Ene Due De IV Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci z nową nazwą i udoskonaloną formułą będzie miał swój finał 31 maja - 1 czerwca, każdego dnia od 11.00 do 17.00. Festiwal odbywać się będzie w budynku Concordia Design w Poznaniu (ul. Zwierzyniecka 3). Szczegółowy program festiwalu dostępny już jest na stronie www.concordiadesign.pl i na Facebooku.

Już po raz kolejny serwis Domosfera.pl został partnerem medialnym tego wydarzenia. Serdecznie zapraszamy na 2 dni świetnej zabawy!

    Więcej o:

Skomentuj:

Festiwal Designu dla dzieci - Ene Due De