Targi Rzeczy Ładnych - tu warto być!

red.

Zapraszamy na 6. edycję Targów Rzeczy Ładnych - największych targów designu w Warszawie. To świetna okazja do kupienia perełek od polskich projektantów, wysłuchania wykładu Daniela Libeskinda, obejrzenia wystawy holenderskiego designu i wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych poświęconych Warszawie.

Targi Rzeczy Ładnych
Targi Rzeczy Ładnych
mat. prasowe

21 i 22 listopada Targi Rzeczy Ładnych zapraszają na największą przedświąteczną edycję na Plac Unii. TRŁ to nie tylko wielkie zakupy, ale święto polskiego designu i ludzi, którzy go tworzą. W jednym miejscy spotka się aż 150 najlepszych firm i projektantów.

Gościem specjalnym imprezy będzie słynny architekt Daniel Libeskind. Projektant najwyższego i jednego z najbardziej luksusowych apartamentowców w Unii Europejskiej - ZŁOTEJ 44 w listopadzie odwiedzi Warszawę. Podczas pobytu Daniel Libeskind udzieli wykładu inaugurującego Targi Rzeczy Ładnych, który odbędzie się w piątek 20 listopada o godz. 19 w Barze Studio, pl. Defilad 1.

Do tej pory Targi Rzeczy Ładnych odwiedziło ponad 30 tys. osób. Listopadowa edycja będzie największa w historii. Organizatorzy zaprosili ok. 150 najciekawszych polskich producentów mebli i akcesoriów, designerów i grafików.

Ciągle szukamy nowych firm i zjawisk. Chcemy, żeby TRŁ były przeglądem tego, co najciekawsze w polskim designie

- mówią organizatorzy.

Aż 1/3 wystawców to debiuty. Na Targach będzie miało miejsce wiele premier - np. nowej marki rowerowej Le Grand. Kilkunastu wystawców ma na koncie tegoroczne nagrody MUST HAVE z Łódź Design Festival.

ZOBACZCIE 20 PRZEDMIOTÓW, KTÓRE PODBIŁY NASZE SERCA NA POPRZEDNIEJ EDYCJI>>

TRŁ to ogromny wybór oryginalnych mebli, lamp, porcelany, tekstyliów, akcesoriów do domu, zabawek oraz książek i plakatów. Strefa PRINT to ozdoba imprezy - najpopularniejsi współcześni ilustratorzy będą bezpośrednio sprzedawad swoje sygnowane prace. Wśród nich są: Bartosz Kosowski, Paweł Jooca, Katarzyna Bogucka, Patryk Mogilnicki i wielu innych. W strefie DZIECKO zaprezentują się dziesiątki producentów najbardziej oryginalnych książek, mebli i zabawek dla najmłodszych. Nie zabraknie też strefy RETRO z odnowionymi meblami i kultowymi przedmiotami z poprzedniej epoki.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden z najsłynniejszych architektów świata Daniel Libeskind - twórca nowego World Trade Center w Nowym Jorku i wieżowca Złota 44 w Warszawie. Podczas otwartego spotkania Daniel Libeskind będzie dyskutował m.in o współczesnej architekturze Warszawy.

Atrakcją dla zwiedzających targi będzie premierowa wystawa „Siedzący Holender” prezentująca przegląd klasycznego holenderskiego designu z lat 50. i 60. Do Warszawy przyjadą oryginalne krzesła fotele i stoły, a także holenderscy goście, którzy wezmą udział w spotkaniach o współczesnej architekturze i projektowaniu. Partnerem holenderskiej obecności na Targach Rzeczy Ładnych jest Ambasada Królestwa Niderlandów.

Targi Rzeczy Ładnych to cykliczna impreza popularyzująca polski design i dobrze zaprojektowane przedmioty. Jej celem jest przybliżanie firm i projektantów szerokiej publiczności.

Wierzymy, że dobrym designem można otaczać się niezależnie od grubości portfela

- mówią organizatorzy: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyoska i Paweł Stremski.

Przypominamy Targi Rzeczy Ładnych odbędą się 21-22 listopada w wiezowcu Plac Unii City Shopping  (ul. Puławska 2) godz. 11-19.

Wstęp: 5 zł i 8,90 (z magazynem Dom&Wnętrze w promocyjnej cenie)

Więcej informacji na stronie  www.targirzeczyladnych.pl i na facebook.com/targirzeczyladnych

Skomentuj:

Targi Rzeczy Ładnych - tu warto być!