Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pamiątka z Polski

Marta Lubaszewska

Konkurs na Pamiątkę z Polski, zorganizowany z okazji jubileuszu 60-lecia Fundacji CEPELIA został rozstrzygnięty.

Celem trwającego dwa miesiące konkursu było pozyskanie nowych, niesztampowych wzorów pamiątkarskich promujących Polskę. Jury oceniało nadesłane pamiątki pod kątem oryginalności, walorów estetycznych, a także marketingowych dla promocji Polski i kultury polskiej.

Przyznano w sumie 20 nagród.  Komisja konkursowa nie przyznała pierwszej nagrody, przyznając w kategoriach TRADYCJA i INSPIRACJA nagrody drugie i trzecie oraz wyróżnienia.

Zdobywcami II nagrody są: Bogusław Śliwiński w kategorii Inspiracja, za Haftowane podkładki oraz Beata Legierska w kategorii Tradycja za Etui na telefon z koronki koniakowskiej.

Uczestnicy zgłosili na konkurs zarówno przedmioty ozdobne jak i użytkowe, w tym związane z nowoczesnymi technologiami. Wśród nagrodzonych prac znalazły się między innymi torba na laptop, zestaw pendrive'ów, etui na telefon komórkowy, haftowane podkładki prezentujące polskie wynalazki, klapki japolki i t-shirty z językowymi łamańcami. W konkursie wzięli udział profesjonalni projektanci (w tym grupy projektowe), artyści, twórcy ludowi, a także hobbyści.

Nagrodzone prace można oglądać do 10 grudnia na wystawie pokonkursowej w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Pamiątka z Polski