Kolor roku 2010

red.

Zespół ColourFutures marki Dulux wybrał już przewodnie kolory roku 2010.

Kolor roku 2010 - błękit
Kolor roku 2010 - błękit
fot. Dulux

 

Przewodnim kolorem nowego roku został "Błękit Przestrzeni" (nr 70BG 70/113 w mieszalniku Dulux) - optymistyczny odcień błękitu symbolizujący otwartą przestrzeń, nieograniczone horyzonty, odnowę i pozytywną energię.

Z praktycznego punktu widzenia warto wykorzystywać Błękit w mniejszych pomieszczeniach, które optycznie powiększy. Choć ma chłodny odcień, bardzo dobrze harmonizuje z wnętrzami, w których oświetlenie ma ciepłą barwę lub, w których jest dużo światła słonecznego. Chłód przełamany ciepłymi refleksami sprawia, że pokój nabiera lekkości i staje się przytulny. Błękit warto podkreślać meblami wykonanymi z naturalnego jasnego drewna lub kontrastować z dodatkami i materiałami o zdecydowanych kolorach.

 

 

kolor roku 2010 - błękit

fot. Dulux

 

 

Zespół ColourFutures  wytypował również 5 Trendów Kolorystycznych, które w zbliżającym się roku będą królować w designie, modzie i urodzie oraz kuchni. Każda paleta kolorystyczna odnosi się do jednej z wiodących tendencji społecznych i odzwierciedla jej charakter.

Motywem łączącym wszystkie Trendy oraz Kolor Roku 2010 jest motyw odnowy: w Silent Space (zdecydowane kolory dla indywidualistów) - niezależności stylistycznej i dążenia do indywidualizmu; w palecie Fluid Fantasy (wesołe, kojarzące się z młodością soczyste kolory) - innowacyjności, w Basic Beliefs (spokojne, odwołujące się do natury barwy) - odbudowy zaufania i potrzeby powrotu do prawd fundamentalnych, w trendzie Free Spirit (zdecydowane, silnie skontrastowane kolory)-hołdu dla twórczego indywidualizmu oraz nostalgii za klasyczną elegancją  - w Sweet Memory (romantyczny róż, klasyczne szarości i grafity).

 

 

 

Skomentuj:

Kolor roku 2010