Designer Roku 2009

red.

Wystawa "Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design. Jak powstają chętnie kupowane produkty" to prezentacja laureata tytułu Designer Roku przyznawanego najlepszemu projektantowi przez prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w ramach corocznego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór.

design, projektanci, designer roku
Designer Roku 2009
mat. organizatora

 

 

Nagradzane są w nim dobrze zaprojektowane projekty funkcjonujące na polskim rynku.
Na monograficznej wystawie projektanta i jego zespołu można zobaczyć najciekawsze produkty zaprojektowane dla takich firm, jak Zelmer, Lotos czy Deltim oraz prześledzić cały nowoczesny proces powstawania nowego produktu.

Wystawa pokazuje rolę i znaczenie zespołu projektowego w procesie powstawania nowego produktu, co buduje przewagę konkurencyjną, m.in. poprzez stosowanie innowacji i tworzenie pożądanych wartości dodanych produktów. Podkreśla również rynkową funkcję wzornictwa przemysłowego.

W wystawie wyodrębniono trzy obszary:

1. Strefa firmy (prezentacja ludzi Ergo Design i ich funkcji w zespole projektowym pokazuje, jak multidyscyplinarny jest proces rozwoju nowego produktu);

2. Strefa produktów Ergo Design (każdy z obiektów z opisem, jakie oczekiwania producenta miał spełniać i jakie potrzeby odbiorcy zaspokajać; jakie zastosowano rozwiązania projektowe; jakie efekty przyniosły).

3. Podróż po procesie powstawania nowego produktu na przykładzie wózka dla dzieci X-lander (od formułowania założeń, przez koncepcję, projekt wzorniczy, wdrożenie, aż po wsparcie w miejscu sprzedaży).

  Andrzej Śmiałek urodził się w 1968 roku. Jest projektantem, managerem, nauczycielem akademickim. Współzałożyciel i dyrektor kreatywny Ergo Design.

     Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design
  Jak powstają chętnie kupowane produkty

  Czynna:

  12 lutego - 11 kwietnia 2010 - dla wszystkich
  wtorek - niedziela
  w godz. 10.00 - 19.00

  Miejsce:

  Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa, ul. Świętojerska 5/7, w sali zwanej Małpiarnią

  Wstęp wolny

  Skomentuj:

  Designer Roku 2009