Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wnętrza hotelu Tobaco w Łodzi najpiękniejsze w Europie

red.

Hotel w dawnej fabryce papierosów uznany za najpiękniejszy w Polsce i Europie.

Hotel Tobaco położony jest w centrum Łodzi, w bezpośrednim sąsiedztwie Atlas Areny i dworca Łódź Kaliska. Otaczają go zabytkowe kamienice i pofabryczne budynki.  Od 1895 roku mieściła się tu wytwórnia tkanin i wyrobów wełnianych Karola Kretschmera. W 1932 roku na terenie fabryki swoją działalność rozpoczęła Państwowa Wytwórnia Papierosów. Niedawno cały kompleks został poddany rewitalizacji i zaadaptowany na cele mieszkaniowo-hotelowe.

Hotelowe wnętrza to dzieło pracowni EC-5 Architekci. Nawiązują one charakterem do designu lat 50. i 60. XX wieku. W pokojach hotelowych i częściach wspólnych dominuje odcień grafitowy przełamany żywymi kolorami - niebieskim, zielonym i fioletowym. Motywem przewodnim dla całego obiektu jest kolor żółty.  Wiele mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz wykonano z forniru orzechowego. Część elementów wykończono matowo, część na wysoki połysk. Ciemne i żywe kolory zestawiono z dużymi powierzchniami białych ścian, posadzki i dekoracji okiennych.  Udało się dzięki temu uzyskać efekt jasnych i przestronnych wnętrz.

Architekci chcieli również podkreślić fabryczną przeszłość obiektu. Tam, gdzie było to możliwe wyeksponowano ceglane ściany i sufity. W wielu miejscach użyto surowego betonu, m. in. do wykonania lady recepcyjnej, a na suficie pozostawiono odsłonięte instalacje.

Pod koniec października pracownia EC-5 Architekci, za projekt wnętrz hotelu Tobaco, otrzymała prestiżowe nagrody Best Hotel Interior Europe i Best Hotel Interior Poland, przyznane w ramach konkursu European Property Awards 2014.

Jak Wam się podoba hotel Tobaco?

    Więcej o:

Skomentuj:

Wnętrza hotelu Tobaco w Łodzi najpiękniejsze w Europie