Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z widokiem na jezioro

red.

Miks nowoczesnego designu, folku i orientalnego stylu.

Tobias Dahl kupił działkę w miejscowości Talleberg w środkowej Szwecji. Działka zajmuje część wzgórza, na szczycie którego stoi niewielki drewniany domek. Z jego okien rozpościera się przepiękny widok na lasy i jezioro Sijan.

W domu o powierzchni 40m2 nie było prądu ani wody, i tak już zostało. Tobias wybudował nieco niżej nowy, pięciokrotnie większy dom ze wszystkimi udogodnieniami. Początkowo miał być  przeznaczony na sprzedaż. Gdy jednak go ukończono, Tobias postanowił zostać.

Kilka lat później, na letniej imprezie Tobias poznał Emmę Natterberg ze Sztokholmu. Dziewczyna wkrótce przeprowadziła się do Talleberg. Mieli wspólną wizję tego, jak powinien wyglądać ich przyszły dom. Rozpoczął się remont. Postanowili używać tylko "czystych" materiałów tj. drewno, beton, tynk czy kamień.

Efekt jest najlepiej widoczny w kuchni.  Wyspę kuchenną wraz z potężnym okapem zrobiono z betonu pokrytego szarym tynkiem. Podłogi zrobiono z grubych, drewnianych desek. Meble do części jadalnej Tobias wyszperał na pchlim targu.

Najbardziej spektakularnym pomieszczeniem w domu jest bez wątpienia łazienka znajdująca się w piwnicy. Jej ściany wykonano z polerowanego betonu. Na podłodze położono oryginalne płytki z Maroka. Leżąc w dużej wannie można podziwiać widok na jezioro Sijan. Co ciekawe, drzwi do łazienki oraz okiennice pochodzą ze starej farmy rodziców Tobiasa.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom z widokiem na jezioro