Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie pełne kolorowych dodatków

red.

Kicz pod kontrolą czyli bajecznie kolorowe mieszkanie w Kopenhadze.

Mieszkania w skandynawskim stylu wcale nie muszą być nudne. W tym kopenhaskim apartamencie w dzielnicy Norrebro białe są tylko ściany. Biel jest tylko tłem dla mnóstwa kolorowych mebli, dodatków i gadżetów. Biały plastikowy pudel na kółkach stojący na środku pokoju, czy lalka w pasiastym kombinezonie do tego mieszkania pasują jak ulał. Na pierwszy rzut oka widać tu duszę artysty.

Mieszka tu Haraldur Pálsson Haraldsson ze swoją dziewczyną Winnie Strom Schildknecht. Winnie maluje obrazy i tworzy niezwykłe kompozycje z papieru. Jej bajecznie kolorowe prace zdobią ściany całego mieszkania, wisząc w sąsiedztwie obrazów namalowanych przez jej przyjaciół. Apartament składa się z salonu, jadalni, przedpokoju, sypialni, pracowni, kuchni i niewielkiej łazienki.

W salonie zwraca uwagę oryginalny, nowoczesny regał firmy Muuto. Okrągłe moduły można dowolnie zestawiać. Plastikowe, przezroczyste krzesło to projekt Tokujin Yoshioka z Japonii. Niewielki czerwony stolik i biała, stojąca w rogu szafka wyprodukowane są przez firmę Kartell. Pozostałe meble w salonie zostały znalezione na pchlich targach.

W sypialni znalazło się miejsce na wyeksponowanie skarbów Winnie. Na ścianie nad łóżkiem powieszono między innymi dwa plakaty Bjorna Wiinbladsa z 1974 roku oraz drewniany krzyż z Meksyku, upolowany za bezcen na świątecznym jarmarku.

Całe mieszkanie jest bardzo ciekawe i warte uwagi, dlatego koniecznie....

Skomentuj:

Mieszkanie pełne kolorowych dodatków