Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Letni dom z widokiem na morze

Redakcja

Drewniany dom w duńskim miasteczku Karteminde ma 42 metry kwadratowe powierzchni. Wakacje spędzają w nim Brigitte i Henrik z trójką dzieci.

duński design, skandynawski styl, dom nad morzem
Drewniany dom stoi tuż przy plaży.
boligmagasinet.dk Rie Duun, Pia Olsen fot. Bjami B. Jacobsen

Zabieramy was na wycieczkę na duńską wyspę Fionia, a dokładniej do pewnego domu w Karteminde. Tutaj swój wolny czas spędza rodzina Katrup, czyli Brigitte, jej mąż Henrik i troje dzieci - Frederick, Rasmus i Liv.

Domek ma tylko 42 metry kwadratowe powierzchni. To niewiele ponad 8 metrów kwadratowych na osobę. Nie można też zapominać o ukochanej suczce Lunie, dla której również musiało znaleźć się miejsce.

Brigitte i Henrik nie chcieli rozbudowywać domu. Postanowili maksymalnie wykorzystać posiadaną niewielką przestrzeń. Całe życie rodziny toczy się na dole - znajdują się tu: otwarta kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia rodziców oraz łazienka. Duże okna i białe deski na ścianach sprawiają, że pomieszczenia wydają się być większe niż w rzeczywistości. Dom urządzono meblami i przedmiotami, które są klasykami duńskiego designu. Wprawne oko dostrzeże tu też kilka elementów wyposażenia pochodzących z oferty sklepu Ikea.

Rodzina uwielbia długie spacery po plaży. Aby łatwiej pozbyć się naniesionego do do domu piasku i błota, zdecydowano się na gres podłogowy. Na podłodze w salonie położono dywan w kolorach ziemi tkany na płasko. Ponieważ dom jest bardzo wysoki, sypialnie dzieci umieszczono na antresoli. Trzeba się na nią wspiąć po drabinie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Letni dom z widokiem na morze