Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie z piecem kaflowym w starej kamienicy

red.

Wzorzyste tapety, oryginalne podłogi, piece kaflowe i sztukaterie.

Mamy ogromną słabość do mieszkań w starych kamienicach - z oryginalnymi stolarkami okiennymi, parkietami i sztukateriami. Piece kaflowe są wisienką na torcie! Zabieramy Was do Sztokholmu, a dokładniej do dzielnicy Vasastaden (popularnie zwanej Vasastan). Wnętrza które dziś Wam pokazujemy znajdują się na drugim piętrze wybudowanej w 1895 roku kamienicy..

Mieszkanie o powierzchni 85 m kw. składa się z przedpokoju, dużego salonu, jadalni, kuchni, sypialni, łazienki oraz garderoby. Ogromnym atutem mieszkania jest wysokość stopów! W pokojach można znaleźć sporo wzorzystych tapet w jasnych, spokojnych kolorach, które znakomicie ocieplają wnętrza.

Do salonu prowadzą dwuskrzydłowe drzwi. Zwracają tu uwagę piękne, oryginalne sztukaterie i stojący w rogu pokoju duży piec kaflowy (obecnie nie używany). Dwie ściany pokryte są tapetą w kwieciste wzory od Borastapeter. Warto też "zawiesić oko" na drewnianych, malowanych na biało podłogach.

Podobny piec kaflowy znajdziemy również w sypialni, której okna wychodzą na cichy dziedziniec. Tu również zachowały się sztukaterie. Niemal całą jedną ścianę zajmują wysokie okna, które wpuszczają do środka mnóstwo światła. Zarówno ściany jak i podłogi pomalowano na biało. Tuż przy sypialni znajduje się mały kącik do pracy.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

 

Skomentuj:

Mieszkanie z piecem kaflowym w starej kamienicy