Nowoczesna kawalerka dla singla - projekt pracowni Interiorsy
Urządzenie małego mieszkania stanowi spore wyzwanie. Wymaga starannego rozważenia każdego detalu, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię. Prezentowana 38-metrowa kawalerka to przykład, że w takiej przestrzeni da się osiągnąć wiele.
Nieduża kawalerka w Warszawie
Mieszkanie należy do młodego mężczyzny pełnego życiowej energii, więc wnętrze miało odzwierciedlać nie tylko jego osobowość, ale także pobudzać do działania. Projektanci wnętrz z pracowni Interiorsy postawili na minimalizm z intensywnymi kolorami, wybierając odcienie żółci i pomarańczy, które jak świeży sok z cytrusów dodają energii i poprawiają nastrój.
Mieszkanie w stanie deweloperskim trafiło w nasze ręce z zadaniem wykonania projektu dla młodego mężczyzny. Jednym z motywów przewodnich miały być energetyzujące i żywe kolory. Połączyliśmy je z modernistycznymi i surowymi elementami, co stworzyło intrygującą mieszankę barw i kształtów.
Już od wejścia da się odczuć energię młodości oraz entuzjazm. W przedpokoju goście są witani przez zabawne hasła wypisane kredą na czarnej ścianie, które można zmieniać w zależności od nastroju lub humoru. Tutaj znajdują się też łazienka oraz wejście do sypialni, prywatnej przestrzeni pana domu. Otwarta przestrzeń dzienna została z kolei urządzona jako salon z aneksem kuchennym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pomimo ograniczonej powierzchni, można poczuć przestrzeń, odpocząć, a także świetnie bawić się w towarzystwie przyjaciół.
Aranżacja strefy dziennej
Wyposażenie ograniczone do minimum zapewnia przestronność, a zastosowane sztuczki optyczne sprawiają, że mała przestrzeń wydaje się większa. Na przykład, duża lustrzana tafla przy wejściu do salonu pomaga powiększyć wnętrze, podobnie jak wysokie okna bez zasłon, które dodatkowo oświetlają pomieszczenie. Lekkie meble na nóżkach oraz wiszące półki także przyczyniają się do tego efektu, ponieważ wizualnie nie obciążają podłogi, a jednocześnie pozwalają na przechowywanie wielu rzeczy. Pomieszczenie jest utrzymane w czystości i porządku, a kolorowe akcenty, takie jak cytrynowa sofa czy kolorowe krzesła, dodają życia i charakteru temu minimalistycznemu wnętrzu. Dodatkowo, efektowna obudowa strefy roboczej w kuchni wykonana z płyty laminowanej pełni podobną funkcję dekoracyjną.
Aneks kuchenny z mocnym akcentem kolorystycznym
Kuchnia zaaranżowana jako aneks stanowi ozdobę wnętrza, będąc jednocześnie dekoracyjnym tłem dla salonowej aranżacji oraz zapewniając komfort i wygodę w codziennych czynnościach kuchennych. Zabudowa meblowa w kształcie litery U, o gładkich, matowych frontach, skrywa wszystkie niezbędne sprzęty AGD, włącznie z chłodziarko-zamrażarką, oferując dużo miejsca do przechowywania. Minimalistyczny styl utrzymany w palecie szarości harmonijnie komponuje się z wnętrzem, a brak uchwytów i regularne, pionowe drzwiczki optycznie powiększają przestrzeń. Strefa robocza wyróżnia się ciemnym drewnem i jest podświetlana taśmami LED, dodającymi wnętrzu energii.
- Więcej o:
Elegancki apartament w Mławie - aranżacja projektu Weroniki Budzichowskiej
100-metrowe mieszkanie w Krakowie projektu pracowni Minimoo
Podmiejski dom z wnętrzami projektu STUDIO. ORGANIC
Małe, ale odważne: 37-metrowe mieszkanie na warszawskiej Woli
W domowym zaciszu - aranżacja projektu K + B ARCHITEKCI
Willa w stylu secesyjnym niedaleko Zurychu
Aranżacja wnętrz 250-metrowego domu w Łodzi
180-metrowy apartament na warszawskiej Białołęce z nagrodą European Property Awards