Mieszkanie z ruchomymi ścianami
Przedstawiamy trzy systemy dzielenia przestrzeni we wnętrzach od Rimadesio według wizji Giuseppe Bavuso - oraz przykład mieszkania, w którym zastosowano inny, nie mniej kreatywny pomysł na wprowadzenie ruchomych ścian.
Przesuwne panele Soho
To nie tylko wyraz hołdu względem japońskiej sztuki dzielenia przestrzeni, lecz także manifestacja nowoczesnego designu. W konstrukcji tych paneli można odnaleźć zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz precyzyjną dbałość o szczegóły, z której słynie włoska marka Rimadesio. Regularne pionowe i poziome podziały przywołują skojarzenia z Dalekim Wschodem. Ten efekt jest wzmacniany przez fornir, który dokładnie pokrywa aluminiowe profile. Każdy panel przypomina kurtynę, która otwiera się, by odsłonić nowe perspektywy i aranżacyjne możliwości. To nie tylko projekt, który harmonizuje wnętrze, ale również umożliwia mu dostosowywanie się do rytmu dnia użytkowników.
Dwustronne drzwi Radius
Nowe drzwi Radius łączą praktyczność z urokiem "skrywanej" obecności. Na pierwszy rzut oka są praktycznie niewidoczne, ale jednocześnie definiują przestrzeń. Radius to model dwustronny o pełnej wysokości, wyposażone w dwa zawiasy typu pivot. Drzwi te mogą być instalowane w ścianach bez tradycyjnej ościeżnicy, z ukrytą ościeżnicą lub zintegrowane z systemem okładzin ściennych Modulor.
To charakterystyczne dla marki Rimadesio modernistyczne rozwiązanie kreuje architekturę wnętrza. Sprzyja mu prostota wzornictwa i różnorodność dostępnych wykończeń, które umożliwiają pełną personalizację. Przykładem jest jasny dąb tajga, który został w prezentowanej aranżacji zastosowany zarówno w drzwiach, jak i w panelach Modulor.
System przesuwnych paneli Sail
To hołd dla japońskiej estetyki przełożonej na współczesny design. Stanowi także doskonały przykład powrotu jasnego drewna do aranżacji wnętrz. Rytmiczne, pionowe ułożenie profili tworzy harmonijną symetrię, która zarówno oddziela, jak i łączy przestrzenie dzienną i nocną w domu. Ten system wprowadza atmosferę intymności. Szczególnie efektownie prezentuje się w dwóch wariantach forniru dębowego - jasnym lub głęboko palonym brązowym dębie, a także w klasycznym fornirze orzechowym. W kolekcji Sail znajdziemy popularny, gęsty układ szprosów, nawiązania do natury oraz czysty, minimalistyczny, a jednocześnie dekoracyjny charakter.
Mieszkanie z ruchomymi ścianami - prezentacja
Zaglądamy do mieszkania, które zmienia się w zależności od potrzeb domowników. Oto Casa MJE. Raz ma jedną, kiedy indziej dwie sypialnie, a kolejnym razem - ogromny, 50-metrowy salon, idealny na zorganizowanie dużego przyjęcia. A wszystko dzięki rozwiązaniu, które wprowadzili architekci ze studia PKMN i PEQUENAS GRANDES CASAS.
Apartament znajduje się w Salinas w Hiszpanii. Jego właściciele - Maria Jose Garcia i Enrique Zepeda - mieszkają w Meksyku, ale dużo podróżują po Europie. Często bywają w Asturii. Chcieli mieć tu drugi dom, który były na tyle "elastyczny" i dopasowany, by zarówno mogli w nim pomieszkiwać sami, a od czasu do czasu gościć ich dorosłe dzieci z wnukami. Po wstępnych rozmowach architekci zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem będą mobilne ściany, dzięki którym mieszkanie będzie można swobodnie aranżować. Prace nad realizacją projektu Casa MJE trwały zaledwie 4 miesiące.
- Więcej o:
- trendy 2024
- trendy 2025
Beton w łazience: surowa elegancja nowoczesnego wnętrza
Mozaika ceramiczna w kuchni – praktyczne piękno i funkcjonalność
Pomysły na aranżację kominka
Kolor żółty - dotyk słońca we wnętrzach
Trendy kuchenne 2024/2025
Dom biofilny: rozwiązania dla lepszego samopoczucia
Najmodniejsze meble do nowoczesnego domu
TRENDY: Łączenie kolorów w aranżacji łazienki