Nowoczesne i eleganckie mieszkanie w Gdyni

Barbara Pobłocka

To nowoczesne 70-metrowe mieszkanie znajduje się niemal w samym centrum Gdyni. Widok na portowe rejony ma szczególne znaczenie dla właściciela - marynarza.

nowoczesne mieszkanie, mieszkanie, polskie wnętrza, mieszkanie w Gdynii
70-metrowe mieszkanie w Gdyni zostało zaprojektowane przez architektów z pracowni Ttafe.
Fot. Barbara Pobłocka

Projektowany apartament znajduje się na V piętrze wielorodzinnego budynku w ekskluzywnej inwestycji Horyzonty Gdyni, położonej niemalże w centrum miasta. Siedemdziesiąt metrów podzielono na salon z aneksem kuchennym, dwie sypialnie i łazienkę. Okna salonu typu porte-fenetre wychodzą na rozległy taras i przepiękny widok na portowe rejony miasta, co może mieć szczególne znaczenie dla właściciela, marynarza.

Nie ustalono precyzyjnych wytycznych projektowych, mieszkanie miało być urządzone nowocześnie, elegancko, ale i komfortowo. Na tarasie stanęło jacuzzi. Podczas letnich wieczorów można tutaj urządzać przyjęcia, czemu sprzyjają dwie pary drzwi wejściowych prowadzących z pokoju dziennego na taras. Zdecydowaną część projektu stanowią zabudowy meblowe, w całości wykonywane na wymiar. Sprzęt AGD w kuchni ujednolicono tworząc wysoką po sufit zabudowę z białej, błyszczącej płyty, skontrastowanej z czarnym blatem i szklaną okładziną ścienną. Wyspa kuchenna prócz pierwotnej funkcji ma służyć jako barek do przygotowywania drinków dla gości. Jej niestandardowa wysokość umożliwia siedzenie na wysokich hokerach, które wraz z krzesełkami z flagowej kolekcji One włoskiej firmy Magis wprowadzają nowoczesny, geometryczny look wnętrza. Czarny ażur siedzisk przeniesiony został na ozdobne, dekoracyjne oprawy świetlne. We wnętrzu dominuje stonowana kolorystyka, ograniczona do bieli szarości i czerni, doprawionych modnym obecnie, szampańskim odcieniem złota.

nowoczesne wnętrza, wnętrza, mieszkanie w Gdyni, nowoczesne mieszkanie, polskie wnętrzaFot. Barbara Pobłocka

W holu zaprojektowana została ogromna szafa z połyskliwej płyty meblowej. Formę rozbito wprowadzając czarną szczelinę z matowej płyty, na której można położyć dekoracyjne akcesoria lub czapkę i rękawiczki po przyjściu do domu któregoś z zimowych wieczorów.

Ciekawym elementem sypialni jest tapicerowany po sam sufit zagłówek łóżka, wykonany z całkowicie zmywalnej, złotawej tkaniny winylowej.

Wyposażona w prysznic łazienka, wykończona została w ciemnych, grafitowych kolorach, a na ścianach położono włoską mozaikę o kamiennej strukturze.

Całość prezentuje się nowocześnie i luksusowo. W połączeniu z rozległym widokiem, mieszkanie wzbudza poczucie przestrzeni i świeżości, stanowiąc dogodne miejsce do wypoczynku podczas pobytów gospodarza na lądzie oraz spędzania czasu w gronie przyjaciół.

 

ZOBACZ MIESZKANIE W GDYNI >>

 

Projekt: Anna Landenok, Milena Niedzwiecka, ttafe.com

Zdjęcia: Barbara Pobłocka

Stylizacja: Anna Landenok, Barbara Pobłocka

Skomentuj:

Nowoczesne i eleganckie mieszkanie w Gdyni