Targi ISaloni 2011 - 50 lat z designem
Targi ISaloni w Mediolanie to najważniejsza impreza na świecie poświęcona wyposażeniu wnętrz i projektowaniu. To źródło trendów i nowości na nadchodzący sezon. W tym roku to również świętowanie 50- lecia targów. Zobaczcie jak było!
ISaloni 2011 w Mediolanie
50 rocznica istnienia Salone Internazionale del Mobile, najważniejszej części mediolańskich targów ISaloni była dla wielu firm i projektantów ważnym impulsem. Włoskie firmy stawiały na prezentację swoich historycznych dokonań, marki zagraniczne, w tym także polskie, starały się dzielnie dotrzymać im kroku.
W tegorocznych ISaloni (12-17 kwietnia 2011) wzięło udział 2720 firm, projektantów i szkół projektowych z całego świata. Ich stoiska zajmowały ponad 200 tys. m2! Taka dawka designu mogła pokonać nawet najbardziej wytrwałych, tym bardziej że poza targami czekało na nich kilkaset imprez towarzyszących
ISaloni 2011 w Mediolanie
Mediolańskie targi w Mediolanie udowodniły, że pragniemy tego, co przynosi nam spokój, daje relaks, koi nasze zmysły. Naturalne materiały, stonowane kolory, wnętrza pełne zieleni i otwarte na otoczenie: z balkonami, tarasami, ogrodami wyposażonymi niczym salony. Meble ogrodowe to jedna z najliczniej i najciekawiej reprezentowanych grup produktów. Najbardziej renomowani designerzy tacy jak Karim Rashid czy Paola Navone mierzą się z tematem stworzenia "salonu pod gołym niebem".
ISaloni 2011 w Mediolanie
Designerzy stawiają na solidność, prostotę, perfekcję wykonania - liczy się dobre meblarskie rzemiosło i dbałość o detale. Sofa może być wykonana równie pieczołowicie jak damska torebka, a komoda przypominać drewnianą szkatułkę. Design czerpie mnóstwo inspiracji z mody, a moda wspiera się designem. Scic zaprosił do projektowania Christiana Lacroix, a Trussardi Michaela Younga. Kartel zaprosił całą plejadę modowych marek do współudziału w projekcie ?Kartel Loves Milan? a Citroen swoją wystawę "Dream comes true" zaprezentował na najsłynniejszej ulicy mody - Via Montenapoleone.
ISaloni 2011 w Mediolanie
Polscy wystawcy zaprezentowali się w tym roku wyjątkowo starannie: Paged postawił na zgodne z trendami nawiązanie do tradycji i wprowadził ponownie do kolekcji projekty Mariana Sigmunda, ale obok nich znalazły się krzesła zaprojektowane przez studentów z krakowskiej i warszawskiej ASP. Nie zabrakło tu modnej jasnej kolorystyki i nawiązań do świata mody ? choćby w postaci czarno-białej chanelowskiej pepitki i dżinsowego błękitu. Z kolei Kler po raz pierwszy zaprezentował na targach swoją ofertę sypialni i nowe modele mebli wypoczynkowych, m. in. sofę Opera. Na ekspozycji Young Creative Poland In Production swoje meble pokazały wspólnie firmy Iker, Noti, Vox Meble oraz Oskar Zięta.
Oskar Zięta miał też prestiżową indywidualną wystawę w Cardi Black Box Gallery w Mediolanie - na wernisażu pojawili się m. in. Ross Lovegrove i Tokuyin Yoshiyoka. Inne polskie marki designerskie które pojawiły się w Mediolanie to Aze Design, Malafor, Puff-Buff, Beyond oraz Bashko Trybek.
- Więcej o: