Glamping, czyli luksus na campingu
Glamping to połączenie słów "glamour" i "camping". To miejsca dla tych, którzy kochają naturę, ale nie chcą rezygnować z takich udogodnień jak chociażby wygodne łóżka. Ta nowa moda dociera powoli do Polski. Zobaczcie kilka ciekawych glampingów w różnych zakątkach świata!
Scarabeo Camp mieści się 40 kilometrów od Marakeszu na pustyni Agafay. Z obozu przepięknie widać góry Atlas. Do dyspozycji gości jest 5 białych namiotów uszytych z grubej bawełny. Na 25 m2 znajdują się wygodne, duże łóżka oraz prywatne łazienki.
Fot. scarabeo-camp.com
Organizatorzy tego luksusowego campingu dbają o to, aby goście nie mieli czasu się nudzić. Można tu latać balonem, grać w boule, uczestniczyć w warsztatach kuchni marokańskiej, pojeździć konno, wybrać się na wycieczkę lub ćwiczyć jogę. A nocą? Jeśli nie chcemy brać udziału w berberyjskiej uczcie możemy obserwować rozgwieżdżone niebo za pomocą teleskopu, który znajduje się w każdym namiocie.
Fot. scarabeo-camp.com
Do miejscowości Le Carniers w Szwajcarii ściągają co roku tysiące narciarzy i miłośników snowboardu. Jedną z atrakcji jest tu kompleks White Pod czyli 15 kulistych namiotów. Uszyte są one ze specjalnego, bardzo odpornego materiału. Część ścian jest przezroczysta, co pozwala na podziwianie przepięknej panoramy Alp bez wychodzenia z łóżka.
Fot. whitepod.com
Wszystkie namioty są dwuosobowe. W każdym znajduje się pokój z sypialnią, kominek, wygodna łazienka oraz specjalna przestrzeń do przechowywania bagaży. W centralnym miejscu ośrodka stoi drewniana chatka z XIX wieku, w której serwowane są specjały lokalnej kuchni.
Fot. whitepod.com
4 Rivers w Kambodży
Namioty na pontonowych platformach tworzą luksusowy kompleks 4 Rivers. Położony jest on na rzece Tatai, niedaleko jej ujścia. Brzegi rzeki porasta tropikalny las. Kompleks składa się z 12 namiotów. W każdym jest telewizor, odtwarzacz DVD i bezprzewodowy internet. Centralnym miejscem jest duży namiot, w którym znajduje się bar, restauracja i biblioteka.
Fot. ecolodges.asia
Do 4 Rivers można dostać się jedynie łodzią. Na gości czekają liczne atrakcje np. spływy kajakowe czy wycieczki do dżungli pod czujnym okiem przewodnika. Obiekt jest strzeżony i monitorowany.
Fot. ecolodges.asia
Palmar Tent Loge położony jest przy słynnej plaży Red Frog, uznawanej za jedną z najpiękniejszych na świecie. Namioty w ukryte są w gęstym tropikalnym lesie, blisko połyskujących wód Morza Karaibskiego. Ustawiono je na drewnianych platformach.
Fot. palmartentlodge.com
Wyposażenie każdego namiotu jest bardzo proste. Oprócz łóżek znajduje się tu tylko stolik i mała, zamykana szafka. Wszystkie sprzęty wykonano z lokalnych, naturalnych materiałów. W każdym namiocie znajduje się lampa zasilana energią słoneczną. Na gości czekają zajęcia jogi, nauka surfowania, wycieczki po okolicy czy liczne sporty plażowe.
Fot. palmartentlodge.com
Sal Sails Nigaloo Reef w Australii
Sal Sails Nigaloo to obóz ukryty w białych wydmach Parku Narodowego Zachodniej Australii. Dziewięć przestronnych namiotów położonych jest zaledwie kilka metrów od Oceanu Indyjskiego. Na gości Sal Sails czeka jedna z najpiękniejszych raf koralowych w Australii- rafa Nigaloo.
Fot. salsalis.com.au
Kompleks urządzony został zgodnie z filozofią "Wild Bush Luxury" (tłum. Luksus w dzikim buszu". Sal Sails charakteryzuje m. in. oszczędne zużycie wody, stosowanie ekologicznych mydeł i szamponów, poduszki i ręczniki z naturalnej bawełny. Namioty są przestronne i "naturalne". Nie znajdziemy w nich telewizorów, minibarów czy telefonów.
Fot. salsalis.com.au
Kolarbyn Eco-lodge w Szwecji
Kolabryn Eco-Lodge stworzony został dla wszystkich szukających bliskiego kontaktu z naturą. Nazywany jest "najbardziej prymitywnym hotelem w Szwecji". Kompleks położony jest w gęstym lesie nad jeziorem Skärsjön, zaledwie kilka godzin jazdy od Sztokholmu.
Fot. svenskaturistforeningen.se
Kolabrbyn Eco-lodge otwarty jest wyłącznie w lipcu i w sierpniu. Nie ma tutaj prądu. Goście muszą przyjechać ze swoją pościelą. Posiłki je się we wspólnej kuchni. Co więc jest luksusem na tym campingu? Wygodne łóżka! Można wypożyczyć łódź lub kajak albo spacerować po okolicy. Należy uważać na wilki i łosie, których w tej okolicy pełno.
Fot. svenskaturistforeningen.se
- Więcej o:
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
Wnętrza PRM Concept Store w warszawskiej Fabryce Norblina
Paloma Inn - space age bistro na Poznańskiej w Warszawie
Wnętrza studia OTO film
Wnętrzarska perełka – Nobu Hotel Warsaw Roberta De Niro
Praga - miasto o wielu twarzach
Nowy hotel ibis Styles Warszawa City
Designerskie wnętrza hotelu Number One w Gdańsku