Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Haftowanie wraca do łask. Nowy trend na Instagramie

red.

Mody na rzeczy ręcznie robione przychodzą i odchodzą. Teraz nastał czas haftów. Są równie popularne w modzie, co w dekoracji wnętrz.

Nie tak dawno temu haftowanie było sztuką powszechną, której uczono dzieci w szkole. Niektórzy osiągali w nim wyjątkowe mistrzostwo i haftowali całe obrazy. W ostatnich latach sztuka ta jednak stała się niszowa. Haftowaniem zajmowały się głównie starsze panie - taki przynajmniej panował stereotyp. Teraz jednak malowanie igłą i nitką na tkaninach znów jest modne. Zajmują się nim młodzi ludzie, którzy tworzą nowoczesne wzory. Haftowane obrazki są oprawiane w ramy i wieszane na ścianach. Inni wykorzystują hafty na poduszkach, ubraniach i różnych przedmiotach dekoracyjnych.

Moda na hafty opanowała także Instagram. Wiele profili poświęconych jest wyłącznie prezentacji haftowanych prac konkretnych twórców. Niektóre z nich zyskują ogromną popularność. Wystarczy wspomnieć profil Sarah Benning, którą obserwuje już ponad 400 tys. osób.

Młodzi twórcy odświeżają popularne motywy, przede wszystkim roślinne, i nadają im nowe życie. Zamiast kwiatowych łączek haftują kaktusy w doniczkach czy wyraziste liście monstery - bardzo popularnej ostatnio rośliny. Haftowane są także napisy, hasła, symbole, jak i przedmioty codzienne. Z pewnością w tym bogactwie każdy znajdzie coś dla siebie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Haftowanie wraca do łask. Nowy trend na Instagramie