Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Akcesoria do kominka, które warto posiadać

Redakcja Pressland

Ciepłą i rodzinną atmosferę w domu tworzą ludzie, jednak kominek to taki element, który wprowadza dodatkowe ciepło. Długie jesienne wieczory spędzone z ukochaną osobą bądź z książką stają się niezwykle przyjemne i chciałoby się, żeby trwały wiecznie. W dzisiejszych czasach każdy może posiadać kominek i cieszyć się nie tylko jego funkcją grzewczą, ale też dekoracyjnym wyglądem. Dzisiejsze porady kierujemy do osób, które uważają, że rozpalanie kominka jest zbyt pracochłonne i generuje jedynie nieporządek. Wystarczy, że zaopatrzysz się w tych kilka akcesoriów byś mógł cieszyć się pięknem i ciepłem.

Rozpałka

Najważniejszym elementem pozwalającym na szybkie cieszenie się ogniem w kominku jest rozpałka. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pozwalają błyskawicznie i w prosty sposób rozpalić ogień, bez konieczności posiadania papieru czy tez drewna na rozpałkę. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest eko-ognisko. To nowoczesne rozwiązanie, które wystarczy włożyć do kominka, obłożyć drewnem i od środka rozpalić zapałką. Wystarczy kilkadziesiąt sekund by pojawił się ogień.

Odkurzacz do popiołu

Kominek to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek regularnego czyszczenia. Sprzątanie nie musi być jednam trudne. Wystarczy posiadać odkurzacz do popiołu, który pozwala w szybki i prosty sposób na usunięcie popiołu podczas generalnego czyszczenia kominka, ale też drobnych nieczystości powstałych podczas rozpalania. Warto wspomnieć, że odkurzacz do popiołu można również wykorzystać podczas wykonywania niewielkich remontów.

Wózek na drewno kominkowe

Ogień w kominku nie powstanie bez drewna. Zaopatrując się w wózek na drewno kominkowe zapewniają Państwo sobie wygodny sposób na dostarczanie drewna kominkowego. Nie będziecie musieli już nigdy więcej dźwigać drewna a samo jego dostarczanie będzie szybkie. Oferowane wózki na drewno są niezwykle estetycznie wykonane, pełnią wręcz funkcję dekoracyjną. Dostępne są również wózki wyposażone w podstawowe przybory kominkowe np. pogrzebacz czy łopatkę.

Gąbka do czyszczenia szyby

Elementem kominka, który najtrudniej utrzymać w nienagannym stanie jest szyba. Każda szyba kominkowa szybko się brudzi. Wiele osób walczy z nią za pomocą specjalistycznych preparatów. Na rynku dostępne są jednak specjalistyczne gąbki, które w kilka chwil potrafią przywrócić im piękny wygląd. Gąbki najczęściej są dwustronne. Szorstka część idealnie pozwala wyczyścić szybę z sadzy natomiast druga wypolerować szybę na błysk.

 

czyszczenie kominka
czyszczenie kominka
shutterstock

Stojak na drewno

Część osób decyduje się na przynoszenie drewna w specjalistycznym fartuchu. Pamiętajmy jednak, że każde drewno kominkowe trzeba jakoś ułożyć, najlepiej w sposób, który uczyni je elementem dekoracyjny. Nie każdy kominek może posiadać ściankę idealnie wypełnioną drewnem. Osoby w takiej sytuacji powinny postawić na profesjonalny stojak na drewno. Będzie on nie tylko praktycznym miejscem do przechowywania opału, ale odpowiednio dobrany do stylu kominka jak i wnętrza będzie pełnić rolę dekoracyjną.

 

stojak na drewno
stojak na drewno
shutterstock

Podstawowe przybory do kominka

Bez względu na posiadane akcesoria, w każdym domu z kominkiem powinny znaleźć się podstawowe akcesoria takie jak łopatka pogrzebacz, szczypce czy też zmiotka. Ich producenci stawiają nie tylko na ich wysoką jakość i praktyczność, ale coraz częściej na ciekawy design.  Bez problemu dopasują Państwo je do swojego wnętrza czyniąc z nich dodatkowy element dekoracyjny.

 

podstawowe przybory do kominka
podstawowe przybory do kominka
shutterstock


 

    Więcej o:

Skomentuj:

Akcesoria do kominka, które warto posiadać