Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolor roku 2017 Pantone został wybrany

red.

Wiemy, jaki kolor będzie najmodniejszy w nadchodzącym roku! Został wybrany przez specjalistów z Pantone Color Institute.

W 2016 roku na kolor roku wybrano aż dwie barwy: "Serenity" (błękit) oraz "Rose Quartz" (kwarcowy róż). W nadchodzącym roku czeka nas duża zmiana. Kolorem roku 2017 okrzyknął zielony - greenery. Laurie Pressman, wiceprezes Pantone, w oficjalnym oświadczeniu uzasadniła wybór właśnie tej barwy. Jak się okazało, powodami podjęcia takiej decyzji były kwestie polityczne. 

Pantone tak opisuje kolor "Greeny":

To kolor mający sygnalizować społeczne pragnienie zmian. Cały świat jest podzielony - zarówno Stany Zjednoczone, jak i Europa. Musimy odświeżyć nasze spojrzenie i połączyć się znów w jedno społeczeństwo. Kolor dziś kojarzy się z charakterem i innowacją. Dziś ma zupełnie inne i większe znaczenie niż kiedyś.

Zieleń to w końcu wiosna, świeżość, natura. Ma zatem symbolizować nowy początek i nadzieję na lepsze. Instytut Pantone po raz kolejny pokazał, że jego wybory koloru roku są wypadkową nastrojów na świecie.

Kolor roku przez Instytut Pantone'a ogłaszany jest od 1999 roku i jest bardzo ważny dla producentów farb, wyposażenia wnętrz, a także dla świata mody. Dlatego ten kolor będziemy w nadchodzącym roku spotykać najczęściej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolor roku 2017 Pantone został wybrany