Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zbliża się arena DESIGN 2017. Co nas czeka podczas tegorocznej edycji?

red.

Arena DESIGN 2017 zbliża się wielkimi krokami. Wydarzenie to otwiera przestrzeń do współpracy projektantów z przedsiębiorcami i z myślą o niej zostało stworzone. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będą założyciele studia Doshi Levien.

14-17 marca odbędzie się kolejna edycja poznańskich targów arena DESIGN. Do tej pory wykłady, panele i dyskusje koncentrowały się na materiałach, procesie projektowym czy ergonomii w designie. Motywem przewodnim dziewiątej edycji będą zmysły (Senses). Trudno bowiem nie dostrzec silnego związku pomiędzy projektowaniem a wrażeniami, które docierają do odbiorcy i wpływają na jego wybory.

Dbając o wysoki poziom targów, organizatorzy co roku zapraszają do Poznania designerów, których projekty cieszą się dużym uznaniem na całym świecie i zachwycają tysiące ludzi. Swoją wiedzą o projektowaniu z uczestnikami areny DESIGN dzielili się już m.in. Inga Sempé, Edward Barber, Brodie Neill czy Karim Rashid. W tym toku wykład inaugurujący poprowadzi Nipa Doshi i Jonathan Levien. Studio Doshi Levien współpracuje m.in. z marką Moroso, Kvadrat, B & B Italia, Cappellini, Camper, Swarovski, Galerie KREO. Doshi Levien projektują też dla muzeów i instytucji kultury.

Piękno światła

Arenie DESIGN niezmiennie od 2015 towarzyszy wystawa VIVA light. Z roku na rok strefa poświęcona oświetleniu jest coraz większa i przyciąga wyjątkowymi projektami autorstwa znanych na świecie designerów. W ramach wystawy VIVA light prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motyw przewodni i główny czynnik spajającym wystawy to światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze samopoczucie. W ubiegłym roku na wystawie VIVA LIGHT można było obejrzeć projekty m.in. Zahy Hadid czy Daniela Beckera, który dodatkowo poprowadził jeden z wykładów w strefie Forum. Tym razem gwiazdą trzeciej edycji wystawy będzie Constantin Wortmann.

Nagradzamy dobre wzornictwo

Podczas areny DESIGN rozstrzygnięty zostanie także konkurs TOP DESIGN award.
To jeden z filarów wydarzenia, a jego celem jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów oraz wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym. Nagrodzone projekty będzie można zobaczyć podczas specjalnej wystawy TOP DESIGN award, która zlokalizowana będzie obok strefy FORUM. Do tej pory w gronie laureatów konkursu znalazły się m.in. takie marki, jak: Comforty, Fakro, Franke Polska, Profim, Hansgrohe, Grohe Polska, Marmite, Marmorin, Meble Vox, Noti, Paged, Schattdecor, Sitag, Zelmer.

Więcej informacji: www.arenadesign.pl, www.facebook.com/arena.design.poznan

Skomentuj:

Zbliża się arena DESIGN 2017. Co nas czeka podczas tegorocznej edycji?