Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prestiżowa nagroda dla Grupy Paradyż

red.

Grupa Paradyż za kolekcję płytek ceramicznych Elanda / Elando została wyróżniona iF Design Award 2017. To prestiżowe wyróżnienie jest tym w świecie designu, co Złote Globy w świecie filmu.

iF Design to prestiżowy, międzynarodowy konkurs, w którym od ponad 60 lat wyłaniane są produkty odznaczające się wyjątkowym designem. Nagroda iF Design Award jest symbolem doskonałego wzornictwa przemysłowego i renomowanym wyróżnieniem dla producentów z wielu branż. Każdego roku w konkursie bierze udział kilka tysięcy firm z całego globu. W tym roku o nagrody walczyło 5750 projektów z 59 krajów. Zgłoszone produkty oceniało 58-osobowe jury złożone z międzynarodowych ekspertów.

W jednej z kategorii nagroda iF Design 2017 została przyznana Grupie Paradyż za kolekcję płytek ceramicznych Elanda / Elando. Jest to seria płytek ściennych wyprodukowanych w technologii monoporozy (jednokrotnego wypału). Kolekcja składa się z płytek bazowych w kolorze białym i odcieniu pudrowego beżu oraz dwóch rodzajów płytek strukturalnych. Jeden z nich zdobią proste poziome pasy natomiast drugi - fale o charakterystycznie załamujących się fragmentach. Uzupełnieniem zestawu jest płytka podłogowa w białym kolorze produkowana w technologii monocottury.

Kolekcja ta została doceniona za design i duże możliwości w projektowaniu wnętrz. Odpowiednio oświetlone, niezwykle plastycznie kształtują wnętrze. Przy tym są delikatne w dotyku, wręcz satynowe, przez co łatwe do utrzymania w czystości.

W dziedzinie wzornictwa przemysłowego na arenie międzynarodowej najbardziej liczą się dwie nagrody - Red Dot Design Award oraz iF Design Award. Na przestrzeni ostatniego roku Grupa Paradyż zdobyła obie. Jesteśmy niezwykle dumni i zmotywowani, by tworzyć kolejne wyjątkowe produkty

– mówi Adam Tępiński, prezes zarządu Grupy Paradyż.

Gala wręczenia nagród iF Design Award 2017 odbędzie się 10 marca w słynnym BMW Welt w Monachium.

    Więcej o:

Skomentuj:

Prestiżowa nagroda dla Grupy Paradyż