Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Już w najbliższą sobotę w Gdańsku rozpocznie się pierwsza edycja festiwalu designu - Yellow Week

red.

Z okazji otwarcia Galerii Wnętrz City Meble (dawny TOP Shopping) w dniach 25-31 marca odbędzie się festiwal designu Yellow Week - tydzień pełen inspirujących wydarzeń i niepowtarzalnych promocji. To pierwsze tego typu wydarzenie w Gdańsku poświęcone designowi, które na stałe zagości w kalendarzu trójmiejskich imprez.

Przez cały tydzień festiwalu Yellow Week będzie można skorzystać z porad architektów wnętrz, wysłuchać wykładów tematycznych prowadzonych przez projektantów czy posłuchać muzyki na żywo, granej przez młodych i zdolnych muzyków. Każdy dzień festiwalu poświęcony został innej tematyce.

Sobota, pierwszy dzień Yellow Week, to dzień warsztatów kreatywnych dla dorosłych i dzieci. Uczestnicy będą mogli odrestaurować stare krzesła, nauczyć się tworzenia moodboardów czy poznać tajniki aranżacji wnętrz z projektantkami ze Studia Loko. Niedziela to dzień, w którym odbędzie się pierwsza edycja targów BAKALIE Design, Wnętrza i Sztuka, w pełni poświęconych aranżacji wnętrz.

Poniedziałek to początek trwającego do środy przeglądu filmów o designie. Podczas pokazów zaprezentowane zostaną najważniejsze tytuły związane z architekturą i projektowaniem, takie jak: „Eames. Architekt i malarka” czy „Urbanized”.

We wtorek, dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Inicjatywa Miasto, będzie można uczestniczyć w konferencji na temat społecznego designu i trendów w podejściu do rewitalizacji przestrzeni miejskich.

Środa poświęcona będzie food designowi - odbędą się warsztaty z food platingu prowadzone przez Edi Maciejewską, wykłady oraz spotkanie ze znanym projektantem, Gustawem Lange ze studia Lange & Lange Design.

Czwartek to dzień teatru - warsztaty teatralne poprowadzi zespół Teatru Wybrzeże, partnera Galerii Wnętrz City Meble. Wieczorem zaś odbędzie się występ muzyczno–kabaretowy pt. „Czy Pani mieszka sama?” Teatru Zielony Wiatrak.

W piątek będzie miała miejsce seria wykładów dotyczących nowych trendów z zakresu wyposażenia wnętrz oraz prezentacja nowości marki KLER. W ten ostatni dzień Yellow Week będzie można wziąć udział w warsztatach tanecznych jazz/modern dance, a zwieńczeniem festiwalu designu będzie koncert finałowy w wykonaniu Almost Jazz Group.

Przez cały tydzień w salonach Galerii Wnętrz City Meble będą również obowiązywały specjalnie promocje Yellow Week, w tym promocje dzienne, poświęcone konkretnej kategorii produktów.

Program festiwalu dostępny jest na www.citymeble.com. W czasie Yellow Week
w Galerii funkcjonować będzie punkt informacyjny festiwalu, w którym można będzie uzyskać wszystkie informacje. Na warsztaty kreatywne z food designu, teatralne i taneczne oraz na porady architektów należy zapisać się mailowo pod wskazane na stronie internetowej adresy. Wszystkie atrakcje są darmowe i ogólnodostępne.

Z okazji festiwalu designu UBER przygotował dla wszystkich swoich nowych użytkowników darmowy przejazd o wartości do 50,00 PLN (przy rejestracji wpisujemy hasło: Yellow Week).

Większość wydarzeń zaplanowanych w ramach festiwalu designu odbędzie się w Strefie Inspiracji w Galerii Wnętrz City Meble, przestrzeni dedykowanej pracy twórczej architektów i inspirującym spotkaniom wszystkich mieszkańców Trójmiasta. Znaleźć tam będzie można: kawiarnię, strefę do pracy dla architektów, przestrzeń konferencyjną i wystawową oraz sale konferencyjne. Strefa Inspiracji pełnić będzie również funkcję promocji sztuki użytkowej. A to wszystko pod jednym dachem z częścią handlową Galerii Wnętrz City Meble, w której znalazło się ponad 70 lokali z asortymentem wyposażenia wnętrz.

PARTNERAMI FESTIWALU designu Yellow Week zostały: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa, Kino Pro, stowarzyszenie Inicjatywa Miasto oraz Organizator targów Bakalie.

Adres wydarzenia:          

Galeria Wnętrz City Meble (dawny TOP Shopping)
Gdańsk, al. Grunwaldzka 211

    Więcej o:

Skomentuj:

Już w najbliższą sobotę w Gdańsku rozpocznie się pierwsza edycja festiwalu designu - Yellow Week